Marco de Wit 10 tammikuun, 2019

Tänään torstaina oli oikeudenkäynti, jossa syytteessä olivat sekä väkivaltaiset anarkistit että heidän uhrinsa!

 

Poliisi nimittäin syytti Marco de Witiä siitä, ettei hän pahoinpitelyksi tultuaan kiltisti lähtenyt putkaan.

 

Siispä syyttäjä vaati Marcolle tuomiota haitanteosta virkamiehelle!

 

 

Kuvassa linkki juttuun

 

 

Syyttäjän koko juttu Marcoa vastaan perustui kuitenkin lapsellisen typerälle valheelle.

 

Poliisi väitti pyytäneensä pahoinpitelyn uhria eli Marcoa poistumaan alueelta seuraavasti:

 

”Siirry eteenpäin. Häiritset poliisia.”

 

Videolta kuitenkin näkyy, että poliisi puhui kuvaajalle, Olli Heikkilälle, ei suinkaan Marcolle!

 

Oikeudessa olikin videolla helppo osoittaa poliisin ja syyttäjän väite valheeksi.

 

 

Kumpikaan todistajana toiminut poliisi ei myöskään uskaltanut valehdella antaneensa Marcolle poistumiskäskyä tai muutenkaan sanallakaan pyytäneensä Marcoa poistumaan paikalta.

 

(Poliisi ei uskaltanut valehdella, koska Olli Heikkilä striimasi koko tilanteen. Vaikka kaikki poliisin puheet eivät videosta helposti kuulukaan, niin nykytekniikalla on mahdollista selvittää metrienkin päässä olleiden poliisien puheet.)

 

Syyttäjä joutui myöntämään, ettei Marcoa ollut edes pyydetty poistumaan paikalta ennen kuin poliisi kävi käsiksi ja alkoi viemään Marcoa poliisimaijaan ja putkaan.

 

Marcon kiinniotolle ei ollut mitään syytä. Tai siis laillista syytä, koska pelkkä kansallismielisyys ja pahoinpitelyn uhriksi joutuminen ei ainakaan vielä ole riittävä syy putkaan viemiseen.

 

Tästä huolimatta syyttäjä kuitenkin edelleen vaatii Marcolle tuomiota haitanteosta virkamiehelle!

 

 

Syyttäjän neuvostoliittolainen logiikka on aukoton: On rikos harjoittaa passiivista vastarintaa poliisin rikollista käskyä vastaan.

 

Sinun on mukisematta lähdettävä mukaan, vaikka poliisilla ei olisikaan mitään perustetta viedä sinua putkaan.

 

 

Marco pääsi kysymään oikeudessa todistaneilta poliiseilta miksi he ylipäätään halusivat viedä Marcon putkaan.

 

Vastaus oli lyhyt: Tuli käski kenttäjohtajalta.

 

Kukaan ei osannut selittää miksi kenttäjohtaja käskynsä antoi.

 

 

Oliko kenttäjohtajana joku poliittinen poliisi (PolPo), joka halusi demonisoida kansallismielisen uhrin?

 

Näin poliisin yhteistyökumppani valtamedia sai tekosyyn vähätellä PKK ja Antifa-terroristijärjestöihin kytköksissä olleiden mielenosoittajien väkivaltaista hyökkäystä rauhallisten kansallismielisten kuvaajien eli Marcon ja Olli Heikkilän kimppuun.

 

Pelaavatko PolPon kenttäjohtajat mediapeliä?

 

Totta kai. Polpon päätehtävänä on nimenomaan vähätellä maahanmuuttajien ja anarkistien rikoksia samalla kun se demonisoi kansallismielisiä. Vain näin voidaan estää kansan herääminen islamisaation ja kansanmurhan vaaraan.

 

Saas nähdä mitä mieltä tuomari on poliisin ja syyttäjän toiminnasta. Päätös tulee viikon kuluttua.