
Ennalta ehkäisevän eli poliittisen poliisin ylikomisario Jari Taponen iskee jälleen.
Taponen ei luonnollisestikaan taas anna mitään lähteitä, vaan levittää huhuja tyyliin ”ekstremismikoordinaattorin kertoi”.
Kyseinen koordinaattori tietysti on jihadistien puolella ja demonisoi jihadisteja vastustavia.
Olisi mielenkiintoista saada tietää onko tämä ”koordinaattori” kenties itsekin äärimuslimi tai sellaisen vaimo?
Pelottavinta tässä kaikessa tietysti on, että Taponen on poliisin ennalta ehkäisevästä yksiköstä.
Taposen asenteella jihadistiongelma vain pahenee Suomessakin.

Sinänsä ei ole ihme, että Taponen on vajonnut pelkäksi huhujen levittäjäksi. Hän on jo jäänyt niin monta kertaa kiinni tilastojen luovasta tulkitsemisesta.

Taponen on myös sitä mieltä, että massamaahanmuuton synnyttämä väestönvaihto eli kansanmurha on äärioikeistolainen salaliittoteoria. Kansalla ei ole oikeutta pelätä omaa tuhoaan.
Edes 250 000 asukkaan pienellä Islannilla ei ole oikeutta pelätä massamaahanmuuttoa ja siitä seuraavaa väestönvaihtoa. Ei varsinkaan, jos tulijat ovat äärimuslimeja.
Shariakiellonkin vaatiminen on ”vihapuhetta”.

https://youtu.be/qp21BsW_93k?t=320
Taposella taas kunnon islamistifantasiat päällä.