Marco de Wit 7 tammikuun, 2020
Jaa artikkeli
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

 

Persujen keskustelufoorumi Homma on vuosien ajan fanittanut Israelia, Natoa ja USA:ta.

 

Hommafoorumilla jopa puolusteltiin heidän mestariaan Halla-ahoa, kun tämä kannatti aseiden myymistä ISIS:tä aseistavalle Saudi-Arabialle.

 

Sinänsä tämä U$Sraelin tukeminen ei ole yllättävää, koska persut ovat aina olleet Israel ensin -puolue.

 

 

 

Israelin tärkein päämäärä on kaataa Syyrian hallitus keinoja kaihtamatta.

 

Tämän vuoksi se on yhdessä Saudi-Arabian ja USA:n kanssa tukenut Syyrian jihadistikapinallisia eli käytännössä myös ISIS:tä.

 

 

 

Länsimaiden tukemat jihadistit olisivat päässeet valtaan Syyriassa ellei Venäjä ja Iran olisi auttaneet Syyrian hallitusta.

 

 

 

Israelin ja sionistien dominoima länsimaiden valtamedia on tietyti parhaansa mukaan yrittänyt pimittää tämän tosiasian.

 

Syyrian sisällissodan pitkittyessä kuvio alkoi kuitenkin olemaan päivänselvä.

 

Siis kaikille muille paitsi persujen Hommafoorumille.

 

 

Kuvassa linkki juttuun

 

 

Tarkkailija Tohmonen on ihmeissään Homman linjasta.

 

 

 

 

Lue lisää:

 

Linkki juttuun

 

 

Kuvassa linkki juttuun

 

 

 

 

Jaa artikkeli
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

2 thoughts on “Persujen hommafoorumi demonisoi ISIS:en vastustajia

  1. Perussuomalaisilla massiivinen someraivo heti kun aletaan tuomaan esille Perussuomalaisten fanaattisuutta vieraille valtioille, Yhdysvalloille ja Israelille.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*