
Suomen Kansa Ensin puolue on jo useamman vuoden korostanut, että varsinkaan pakolaisten ei tule antaa vapaasti kävellä Suomen kaduilla, vaan heidät on suljettava johonkin saarelle rakennettavaan pakolaisleiriin. Vain näin pystytään estämään rikokset JA tartunnat.
Yksikään muu puolue ei ole ollut samaa mieltä. Ei varsinkaan persut, jotka vieläkin ovat hiljaa, vaikka monet pakolaistaustaiset kävelevät vapaasti kaduilla tauteja levittäen.
Laiton Lehti on jo yli kuukauden ajan toistanut, että vaikka koronan vaarallisuudesta ja tarttuvuudesta onkin monenlaisia teorioita, niin yksi asia näyttää varmalta: Kehitysmaista tulleet maahanmuuttajat ja pakolaiset (suurin osa elintasosurffareita eli matuja) levittävät monenlaisia tartuntatauteja 10-100 kertaa enemmän kuin suomalaiset.
LL ennusti oikein: Ruotsissa enemmistö koronakuolleista somaleja!
Nyt myös Suomen viranomaiset ovat joutuneet myöntämään, että varsinkin somaliyhteisö on todellinen tautipesäke.

Tilanne on absurdi. Toisaalta lähes koko Suomi on suljettu ja talous pysäytetty, mutta kehitysmaalaisten yhteisöjä ei ole eristetty!
Onko liikaa vaadittu, että jos halutaan pysäyttää maa ja tuhota talous, niin edettäisiin seuraavasti:
- Satunnaisotantatesteillä katsotaan miten tartuntataudit leviävät Suomessa.
- Jos tartuntataudit leviävät hälyttävästi, niin ensin suljetaan rajat ja suomalaiset paluumatkustajat eristetään.
- Sitten eristetään kehitysmaalaiset ja varsinkin pakolaistaustaiset sekä muut riskiryhmät, kuten vanhainkodit.
- Määrätään julkisissa tiloissa kasvoinsuojaiden ja suojakäsineiden käyttöpakko.
- Tämän jälkeen sitten tehdään kunnon satunnaisotantatestit suomalaisten keskuudessa ja katsotaan onko niin suurta vaaraa työikäisille, että kannattaa tuhota Suomen talous ja sitä kautta myös monien terveys.
Nyt ollaan toimittu lähes päinvastoin eli nurinkurisesti.
Vieläkään ei olla saatu aikaiseksi edes kunnon satunnaisotantatestejä ja kuolleisuustilastotkin ovat sotkussa.
Lue lisää:
Suomi kieltää Suomen kansan liikkumisen Suomessa, mutta samassa yhteydessä pankkiirien hallitsema valtion johto ilmoitti, että kuka tahansa, mistä tahansa saa tulla vaikka ilman papereita ja sanomalla taikasanan, turvapaikka, pääsee edelleen liikkumaan vapaasti Suomessa! Myöskään ulkomaalaistaustaisia ryhmiä, jotka vielä todistettavasti levittävät tauteja paljon enemmän, saavat olla ihan vapaasti levittelemässä tauteja ja valkoinen suomalainen maksaa verorahoista. Tämä ei käy!
”Tautina tämä uusi koronavirusinfektio (COVID-19) ei ole erotettavissa influenssasta.”.
https://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00570