
Suomessa on paljon älykkäitä ja koulutettuja ilmastonmuutosskeptikkoja, mutta valtamedia sensuroi heitä jatkuvasti.
Ei siis ihme, että tulevaa Ilmasto 2020 -seminaariakin ollaan sensuroimassa.

Jostain syystä Twitter on alkanut rajoittamaan tapahtuman mainostamista.
Tiedoksi: Twitter rajoittaa linkin näkyvyyttä sekä vastaustwiiteissä että sponsoroiduissa twiiteissä 15.8. lauantain seminaariin @Messukeskus. #ilmastokriisi saa uuden ulottuvuuden, kun twitterlintu nokkii professoreita estäen tieteellisen #ilmastonmuutos keskustelun leviämistä pic.twitter.com/4HyCexgQhU
— Simo Ruoho (@SimoRuoho) August 6, 2020
Onkohan vihreät väittäneet Twitterille, että seminaarissa on vihapuhetta. Tai vielä vakavampaa eli tunneturvallisuutta heiluttavia mielipiteitä ja vihafaktoja!
Keskustelua: Espoon Vihreiden toiminnanjohtaja: "Pidän itse #ilmastonmuutos'ta vähättelev toimintaa erittäin haitallisena eikä sitä pitäisi sallia @messukeskus tiloissa."
Kerroin että paikalla professoreita ja kysyin onko väärinymmärrys, keskustelu loppui. Kommentti @vihreat?
— Simo Ruoho (@SimoRuoho) August 6, 2020
Lue lisää:
Onko tutkiva journalismi kuollut? Simo Ruoho & MOT haastatelu
Simo Ruoho haastaa Tampereen ilmastohysteeriset poliitikot julkiseen väittelyyn
Ilmastohysteerikot raivoissaan: Ilmastorealistinen luento suomeksi
Ilmastosta en tiedä mutta sen tiedän että suomen kansa lämpenee todella kovaa vauhtia. Tästä tulee vielä melkoiset peijaiset kun kiehumispiste ylittyy -ainakin omassa lähipiirissäni tuo hetki ei ole enää monenkaan asteen päässä.
Elämme historiallisia aikoja.
Nykyisissä yliopistoissa ei opeteta tiedettä vaan tiettyä poliittista, globalistista ideologiaa. Osasyynä tieteen rappioon voidaan pitää myös naisia, joista tohtori Edward Dutton on kertonut. Naiset pyrkivät vaistomaisesti ”tasa-arvoon”, ”sovintoon” ja naisten älykkyysosamäärä jää miesten maksimaalista älykkyyttä heikommaksi. Myös sionistit ja toisen maailman sodan voittaneet rikolliset massamurhaajat jättivät omat jälkensä koululaitosten aivopesuun.