
Laiton Lehti julkaisi tänään iltapäivällä jutun Ylen tukemien terroristien viimeisimmästä tempauksesta.
Yle ja Ohisalo paniikissa: Poliisi kaasutti autotien katkaisseita ekoterroristeja
Nyt on vihdoin saatu myös videota kaasutuksesta.
Sv. poliisiväkivalta pic.twitter.com/QRlts01FpY
— Taneli Hämäläinen (@Tanelihamalaine) October 3, 2020
Jos Twitter-video ei toimi, niin sen voi katsoa myös tästä:
Nyt terroristit tietysti vannovat tietysti kostoa.
Tässä kuvassa he ovat kolme oikeanpuoleista.#poliisiväkivalta #elokapina pic.twitter.com/PutOLtoCiY
— Matti Ikonen (@iMattIkonen) October 3, 2020
Ja apua punavihreältä sisäministeri Ohisalolta.
Oikeus osoittaa mieltä on keskeinen kansalaisoikeus, joka poliisin tulee turvata – ei suihkuttaa pippurisumutetta kädet ylhäällä maassa istuvien mielenosoittajien kasvoille.
Siksi minä ja monet muut kansanedustajat vaadimme selvitystä poliisin voimankäytöstä tänään. #elokapina
— Iiris Suomela (@iiris_suomela) October 3, 2020
Kerrankin poliisi toimii oikein.
Ajassa 2:46:00 näkyy kun poliisi kantaa noita pois tieltä ja samalla 4 jo pois kannettua kävelee takaisin. Selostaja myös ylpeästi kertoo että tavoitteena on se että poliisin resurssit eivät riitä kantamiseen jotta saadaan mielen osoitusta jatkettua
https://twitter.com/elokapina/status/1312383137956204547?s=20
Noihan oli maleksinu tuolla keskellä katua tuntitolkulla ja sitten kun poliisi kaiken lässytyksen ja nysväyksen jälkeen yrittää saada vihdoinkin katua auki niin suvakit tietysti pöyristyy.
Poliisin toiminta menee päiväpäivältä yhä perversiseen suuntaan. Eka hengataan homomarseilla ja nyt homma menee vielä rajummaksi poliisi tarjoilee pervoille kaasua naamaan jota he ottavat vapaaehtoisesti. On selvää että Poliisilla ei riitä enään aika selvittämään rikoksia vaan he mielellään esiintyvät kaikenmaailman pervojen seurassa.
Poliisi toimi kerrankin oikein.
Se mitä yle uutisoi on lähes aina juurikin päinvastoin tosielämässä.
https://www.westernjournal.com/msnbc-caught-spreading-fake-news-fire-burns-behind-reporter/
Vaatisivatpa Persukansanedustajatkin selvityksiä poliisin voimankäytöstä, kun se kohdistuu kansallismielisiin.
Eivät ehdi perseenmyynniltä…eikä kuulu valeopposition toimenkuvaan -(((isännät))) siitä kovin suuttuisivat ja siinä saattaisi mennä hyvät hillotolpat sivu suun.