
Valtamedia väittää, että Joe Bidenillä on valtava kansansuosio ja voittaa varmasti presidentinvaalit.
Samaan aikaan Bidenin vaalitilaisuuksissa ei ole yhtään yleisöä, kun taas Trumpilla on vaalitilaisuuksissaan kilometrien pituiset jonot ja täydet katsomot.
Kaiken kukkuraksi on paljastunut Bidenien johtama korruptiorinki. Luonnollisesti valtamedia on sitä pimittänyt, mutta turhaan.
Nyt Obama on päättänyt auttaa Bideniä, mutta huonolla menestyksellä.
Say what you want about Obama, but dude always brought energy and drew huge crowds. This is another massive red flag about how poorly the #JoeBiden campaign is doing. 🤯🤯 pic.twitter.com/o0DYc2q3bZ
— CIA-Simulation Warlord 🇺🇸🎃🇺🇸 (@zerosum24) October 22, 2020
Obama doesn’t even wanna be there! I’ve watched thousands of bottom speeches. This is Sim materiel to a million. Lol pic.twitter.com/1EgKjbSSyr
— CIA-Simulation Warlord 🇺🇸🎃🇺🇸 (@zerosum24) October 22, 2020
Edes fanaattisimmat demokraatit eivät halua tukea Bidenia. Vaalit on voittamassa Trumpia hallitsevat äärijuutalaiset ja vastapuolella on toinen äärijuutalainen ryhmä. Äänestäjien annetaan ymmärtää, että heillä on vaihtoehto, vaikka he valitsevat kahdesta vaihtoehdosta äärijuutalaiden ryhmän.
Suomalaiset uskovat sokeasti poliitikkoihin, virkamiehiin, valtamediaan, koululaitoksiin. Poliitikko, virkamies, valtamedia ja koulut eivät koskaan valehtele ja tee rikoksia. Usko aina heitä.
Mikähän ton epätoivosen ja väsyneen pelleilyn tarkotus mahtaa olla? Kuudelta aamulla Kemin torillakin on enemnän elämää.