
Pari kuukautta sitten Laiton Lehti kertoi rohkean kurdikommunistin polttaneen koraanin.
Sitten tapahtui kaksi asiaa:
Ensinnäkin muutama hullu muslimi yritti hyökätä Yasan kimppuun.
Toiseksi myös poliittinen poliisi on hänen kimpussaan.
Mielenkiintoista nähdä tuleeko tuomio vain koraanin polttamisesta, kun hän poltti myös raamatun.
Suomi on yksi iso vitsi. pic.twitter.com/Ws9HTuXYS1
— Anter Yaşa (@YasaAnter) October 27, 2020
Laittoman Lehden päätoimittaja Marco de Wit nimittäin heitteli monia ”pyhiä” kirjoja eduskunta- ja eurovaalikampanjan aikaan. Polpo kuitenkin nosti syytteen vain koraanin ja talmudin heittelemisestä. Tästä lähiaikoina lisää tietoa.
Lue lisää Anter Yasasta:
Poliisitarkastaja Mika Pasanen suojelee islamisteja yhteistyössä toimittaja Rauli Virtasen kanssa?
https://www.thesun.co.uk/news/13035304/brazil-prisoner-murdered-disembowelling-beheading-victims/
Miksi Laiton Lehti fanittaa kurdikommunisteja ja joitain kurdimilitantteja, joita en väitä Yasan olevan, vaan hänen aikaisemmin johtamansa kurdijärjestö on nykyisin kurditerroristiryhmä. Mitä se meille kuuluu mitä joillekin kurdeille kuuluu? Heidän pitää palata omaan kotimaahansa joka heillä on! Heitä on vielä noin kolme kertaa enemmän kuin suomalaisia!
Eivät jotkut kurdit ”taistele Isis”, vaan jotkut kurdit taistelevat islamistien, jihadistien ja Israelin, sekä amerikkalaisten puolella. Suomen pitää heti lähteä kouluttamasta kurditerroristeja! Kurdit ajattelevat vain oman kansansa etua ja jotkut kurdit huijaavatkin tässä suomalaisia, että ”he taistella Isis”. Jotkut kurdit ottavat ilomielin ”Isiksen”, eli Israelin tiedustelupalvelun liittolaisekseen.
Jos tuet kurditerroristeja, amerikkalaisia ja Israelia, vika on sinussa.
Asia on juuri näin! Matut vittuun suomesta!
Meillä on uusi laki ja uusi sulttaani.
– Koraani on laki ja
– Suomen hallitus vain panee toimeen hallitsijan päätökset.
Ketään ei voi tuomita entisen lain perusteella.
Okei, Tämä henkilö on matu, mutta eikö hänellä ole oikeus tehdä omaisuudellensa mitä hän haluaa? Vai polttiko tämä matu varastetettuja kirjoja?!!
Tietääkseni vapaassa maassamme on ollut oikeus heittää omaisuutta roskiin/polttaa pois. Roskien poltolla on pitkät perinteet Suomessa!
Kuka sanoi että kaikilla on vapaus tehdä jotain Suomessa? Ei koske matuja.