Free speech 6 marraskuun, 2020

 

Presidentti Donald Trump on tänään yöllä pitänyt erittäin tärkeän puheen, jossa hän kävi läpi viime päivien tapahtumia.

 

Trump syytti suoraan demokraatteja vaalivilpistä, kuten vaalitarkkailijoiden työn estämisestä ja myöhästyneiden postiäänien vastaanottamisesta.

 

Trump teki selväksi, että hän on voittanut vaalit, koska sai enemmistön LAILLISISTA äänistä.

 

Trump ei siis aio luovuttaa valtaansa, vaan jatkaa presidenttinä, kunnes korkein oikeus on päättänyt kuka on presidentti.

 

 

 

Lue lisää:

Vaalivilppitodiste 9: Vaalitarkkailijoiden ei annettu tehdä työtään

 

 

3 thoughts on “Trump piti puheen, jossa syytti demokraatteja massiivisesta vaalivilpistä

  1. Tärkeintä on saada korkein oikeus kumoamaan kaikki vaalien jälkeiset laittomat postiäänet.

  2. En pysty varmistamaan, onko linkit legittiä kamaa. Niiden mukaan Department of Homeland Security oli laitettu jo ennen vaaleja asemiin valvomaan vaalivilppiä, ja jopa 80%:ssa annetuista äänistä on ilmennyt verifiointiongelmia. Äänestyskuponkeihin oli etukäteen upotettu lohkoketjuun kiinnitetty träkkeri vilpin laajuuden selvittämiseksi:
    http://tapnewswire.com/2020/11/breaking-intelligence-expert-steve-pieczenik-claims-2020-election-was-a-sophisticated-sting-operation-that-has-trapped-the-democrats-in-the-most-massive-criminal-election-fraud-in-h/

    https://rumble.com/vay72h-2020-election-sting-operation-donald-trump-blockchain-security-steve-piecze.html

Comments are closed.