
Kristallipuolueen väki haluaa juhlia vappua varsinkin nyt poikkeusolojen loppumisen takia.
Poliisi on kuitenkin eri mieltä.
Tietysti poliisi osoittaa taas halveksuntansa Suomen lippua kohtaan.
Sitten äärimmäisen raukkamaisesti polpo hyökkää erittäin rauhallisten ja kilttien kristallityyppien kimppuun.

Kaiken kukkuraksi poliisit kidnappasivat myös täysin rauhallisesti käyttäytyneen lääkäri Mikael Kivivuoren, joka kyseenalaisti koronasulun järkevyyden.
Kidnappaus tapahtuu alla olevassa videossa noin minuutin kohdalla.

Tässä lääkäri Mikael Kivivuoren aiemmin pitämä puhe.
Poliisi on vihollisemme. Maanpetturi ja kansanmurhaaja. Älä koskaan luota poliisiin!
Hoh hoijaa… Taas uhriudutaan ihan tuhannella. Näille kaikille kerrottiin jo viime tiistaina että älkää menkö Helsinkiin, poliisi odottaa sielä. Menkää Tampereelle niin saatte osoittaa ainakin 3h mieltänne vaikka kuinka suurella joukolla. Sen verran kestää poliisilta tulla Tampereelle.
Mutta ei. Äly ei riitä siihen että ”kirkkoveneellä ei mennä koskeen”. Sen sijaan että oltaisiin juoksutettu poliisia, mennään tyrkylle pidätettäväksi ja sitten uhriudutaan päälle. Toivottavasti tämä joukko ei lisäänny. Sillä jos jotain haluaa läpi, niin vihellinen pitää näännyttää ja pitää varpaillaan. Eikä kävellä teuraaksi nenä edelä olevan p***eessä ilman omaa tahtoa.
Eipä ollu puhuvilla poliiseillakaan koronamaskeja. Ihan paljain naamoin siellä jutusteltiin ja oleskeltiin lähietäisyydella ilman huolenhäivää. Että se siitä koronasta.
Polpo sai satimeen tarpeeksi pienen ryhmän jolle pystyivät alkaa isotteleen ja tekemään kiusaa.
Ja tämän jälkeen haetaan vielä Espalta väenpaljouden seasta 10 henkilöä tarkoituksellisesti…
Poikkeusolot ovat päättyneet 27.4.2021
https://valtioneuvosto.fi/tietoa-koronaviruksesta/poikkeusolot
Polpo puuttui vain poliittisiin kokoontumisiin muttei vapunjuhlijoiden kokoontumisiin.
https://en.wikipedia.org/wiki/Uniforms_and_insignia_of_the_Schutzstaffel