
Nyt on saatu tietää miksi ainakin yksi Elokapinaterroristi leiriytyi rikollisen vastuuttomalla tavalla keskelle Mannerheimintietä:
Häntä pelottaa.
Kuten kuvasta näet, kiinniotto ja poliisi pelottaa mua. Samoin natsit pelottaa mua. Ahdistelu ja vihapuhe pelottaa. Pelosta huolimatta haluan reiluutta, hyvinvointia ja kärsimyksen välttämistä nyt ja tulevaisuudessa kaikille — siks mukana @elokapina. Kuvan otti Pietari Purovaara pic.twitter.com/YqXjwOnKyx
— Elina Kauppila (@Elliskaup) June 22, 2021
Hyvin monet suvakit ovat oikeasti mielisairaita, mutta he ovat oikeassa, on syytä pelätä. Nahkasaappaat ovat alkaneet kopisemaan ja 30-luvun kaiut ovat palanneet. Hyvä niin.
Pelolle ei saa antaa valtaa sano Nikulan Jonekin aikoinaan. Niin että, ei kun pelko vaan kuriin ja elämään vähemmän poliisia pelättävää elämää. Sit voi sen jälkeen liittyä natseihin niin niitäkään ei tarvi pelätä vaan on itse pelottava.
On toki vaikea tietää miten itse suhtautuisi jos heräisi tuollaisen vierestä…
Te olette Pelottavia!!
Tämä hullu suvakki pelkää luultavasti myös omaa peilikuvaansa!
Vain erittäin ankarat eheytyshoidot suljetussa eheytyskeskuksessa voi pelastaa tämän hermoraunion!
Minua pelottaa suvakkien tyhmyyden määrä.
Voi helllanlettas sentään. Natsit ei istu keskellä Mannerheimintietä estääkseen hyvinvoinnin, reiluuden ja demokratian. Vassarit istuu. Onko muija jäänyt lapsen tasolle kun kaikki ei menekkään elämässä just niin kuin hän haluaa ja ajattele kuten hän.
Kansalainen pyysi tietosuojalain mukaisia lokitietoja itsestään poliisihallitukselta. Mitään ei tapahtunut, mutta tuli uhkauskirje.
– Lahjoituspainikkeet poistettu Poliisihallituksen selvityspyynnön vuoksi
Kiinan uusin sukellusvene muistuttaa hämmästyttävästi Ruotsin «seuraavan sukupolven» sukellusvenettä, A26 Blekinge klass ubåt.
– Kinas senaste ubåt verkar ha fått sin design från Sveriges nya A26-klass
Biden uhkasi oppositiota rynnäkkökoneilla ja ydinaseilla.
– Biden To Americans Who Own Guns To Defend Against Tyranny: You Need Jets, Nuclear Weapons To Take Us On
Kansalaisten aseellinen puolustautuminen valtiota vastaan ei perustu väkivallan ylivoimaan vaan hallinnon korruptoituneisuuteen.
– Esimerkiksi New Yorkissa yksi ainoa laukaus poliisia kohti (liikennerike-tapauksessa) aiheutti sen, että sen jälkeen yli vuoteen ei ketään pysäytetty liikennerikkeen vuoksi.
Bidenin omistajat tässä hakevat tilannetta, että pienikin aseellinen vastarinta, esimerkiksi poliisin ampuminen aina aiheuttaa ydinhyökkäyksen omaa kansaa vastaan.
– Mutta on armeija vähemmän korruptoitunut puin poliisi tai poliitikko, joka tilaa ydiniskun.
– Ainahan voi syyttää Kiinaa …
Poliisi on aina sen puolella, joka maksaa palkan ja
– kuollut poliisi ei palkkaa saa.
Sama muuten koskee poliitikkoja.
– «Ammatti»poliitikko on aina sen puolella, joka varmistaa valinnan.
– Kun uudelleenvalinta on siirtynyt kansalta äänten«laskijoille», on myös valta siirtynyt heille.
Ivan Kupala juhlan aikaan keskikesällä
– Juhannusmuistoja läheltä ja kaukaa
– sananjalan kukkiminen avaa maan näyttää kätkettyjä aarteita ohikulkijalle.
– Jos Ivan Kupalan yönä istuu kauan sananjalan vieressä, saa tietoa kasvien parannusominaisuuksista.
– Sanajalan kukan
avulla voi avata kaikki lukot ja kahleet.
– juhlassa oli tapana hypätä tulen yli, koska ihmiset uskoivat, että se antaa terveyttä.
– Uinti alasti joessa ja järvessä
oli yleistä samoista syistä.
– Nuoret naiset tekivät kukkaseppeleitä ja laskivat ne joen veteen. Jos seppele uppoaa tai tarttuu
rantaan, nainen ei mene naimisiin tänä vuonna. Jos seppele kelluu virtaa pitkin, tämä on hyvä merkki, ja nainen menee naimisiin tänä
vuonna.
– Myös kynttilöitä asetettiin seppeleen päälle, ja jos kynttilä palaa pitkään – pysyt terveenä.
Putin — uhka maailmanhallitukselle.
YouTube sensuroi Putinin, kun hän sanoo olevansa eri mieltä Leninin kanssa.
– YouTube Censoring Putin for Disagreeing with Lenin
– Putin also revealed his disagreement with the Great Reset, which is following the same mistake of Lenin.
Eugeniikan uusi tuleminen:
Geneettinen determinismi vai liekö Determinisrinen genetiikka.
– Freedom vs. The Machine; geneticists and their weapons
– Se on teoria, että ihmisen ajatukset ja teot ovat seurausta hänen geeneistään.
Englannin parlamentin jäsen: Eliittiä ei koske samat korona-säännöt kuin kansaa.
– British MP says ‘important people’ shouldn’t need to quarantine under COVID rules
*******iset käyttää alkoholihuumetta kansanmurhissa, ja marco sensuroi tiedon.
sellainen ”sananvapaus”.
Siitä joutuu vankilaan… periaatteessa ok, muttei minulla ole kiirettä vankilaan