
Laiton Lehti kertoi eilen kuinka polpo jahtaa rehellistä poliisia, Piia Kattelus-Kilpeläistä.
Piia Katteluksen poseeraus Vihtori-paidassa mennyt syyteharkintaan!
Pääsyy Piian jahtaamiseensa on tietysti hänen aitokansallismielisyytensä, mutta polpoa erityisesti ärsyttää Piian tapa korostaa valtakunnanvainoaja Raija Toiviaisen kaksoisstandardia.
Piia selvästi nakertaa kansalaisten luottamusta vääryysjärjestelmään.
Itse asiassa Piia on suoranainen uhka suvakkivaltion turvallisuudelle!
Mitä mieltä? Vaikuttaako puoluetausta poliisin ja syyttäjän halukkuuteen viedä asiaa eteenpäin? https://t.co/tXWftuKycu
— Piia Kattelus-Kilpeläinen (@PKattelus) September 19, 2021
Valtakunnansyyttäjä Toiviaisella on paha mieli, koska hän häviäisi missikisat seksikkään Katteluksen kanssa erittäin suurella erolla!
Esim. uimapukukierros pitäisi perua, koska Toiviainen ei läpäisisi esikatselua!
Oikeastiko Marco on sitä mieltä että Piia Kattelus-Kilpeläinen on rehellinen poliisi? Onko Katteluksen toiminnassa Paavo Väyrysen puoluehankkeen kaappaamisessa jotain kunnioitettavaa?
Eikö tämä nainen edusta ilmiselvästi kontrolloitua oppositiota, joka on häikäilemättömästi onnistunut kaappaamaan yhden varteenotettavan protesti- ja oppositiotoimijan pois pelistä? Melkein voisin lyödä vetoa Saulin ja monen eduskuntatoimijan huokaisseen helpotuksesta, kun nähtiin mitä hedelmää Katteluksen toiminta kantoi.
Ettei nyt vaan oltaisi sokeuduttu naiskauneudesta ja siitä että on vähän sinimustaa päällä, kun puheenparsissa kaikuu vieläpä ”Lapuaa”?
Tua flikka ei uhkaa mitään eikä ketään. Onpahan vaan. Muinoin Etelä-Pohjanmaalla melskadivat Häjyt miahet. Eivakka saaneet kummoosia aikaaseksi. Melua, meteliä ja epäjärjestystä. Vaan ei taira Piia päästä Rannanjärven
tai Isoon Antin mittoohin ihan pikapualihin.