
Miksi persut ovat kääntyneet poliisivaltion kannattajiksi jopa siinä määrin, etteivät näe edes natsipassin loukkaavan perusoikeuksia? Laiton Lehti on löytänyt tälle kolme syytä:
1. Vaihtoehtomedia pimittää persujohdon huijausoperaatiot
Näin rivipersut voidaan pitää pimennossa ja saada takaporttien kautta kannattamaan suvakismia ja poliisivaltiota.
Miksei vaihtoehtomedia paljasta persujohdon huijauksia? Toimittajat Supon agentteja?
2. Harvat älykkäät persut eivät koskaan paljasta persujohdon törkeimpiäkään huijauksia
Esimerkiksi Ossi Tiihonen ei edes taistele persujen naurettavia äänestyskoneita vastaan, vaikka muuten pitää kovaa meteliä muiden puolueiden vaalivilpeistä. Tiihonen ei myöskään kritisoi persujohtoa edes lasten myrkkypiikittämisestä ja koronapassista.
Riikka Purra ja Sakari Puisto natsipassi-persuja! Ossi Tiihonen vähättelee!
Valtamedian ja älypersujen hiljaisuus ei kuitenkaan riitä selittämään miten persujohto pystyy sarjahuijaamaan rivipersuja toistuvasti. Niinpä kolmas ja tärkein syy on:
3. Tavallisten persujen yksinkertaisuus
Keskimääräisen persun älykkyysosamäärä ei ole kovin korkea. Näin persujohdon on helppo huijata rivipersuja esittämällä näennäiskriittistä, vaikka oikeasti takaportin kautta puolue kannattaa globalismia, suvakismia ja poliisivaltiota. Tavalliset persut on helppo johdattaa teuraalle takaportin kautta.
Mikä on persujen ÄO? Selittää natsipassin ja äänestyskoneet?
Yllä olevat kolme syytä rivipersujen sarjahuijaamiselle eivät kuitenkaan selitä kaikkea. Herää nimittäin kysymys miten puoluejohto muka pystyisi ja kehtaisi huijata rivipersuja kymmeniä kertoja? Sellainen puoluejohtohan olisi suorastaan demonisen mielisairas tai ostettuja (tai kiristettyjä) Naton ja pankkiirien kätyreitä.
Mutta hetkinen! Ehkä juuri tämän takia 2016 äärinatottaja Riikka Purra tilattiin punavihreistä persuihin poliittiseksi suunnittelijaksi ja sitten teki maailmanennätyksen uranousussa! Kahdessa vuodessa puskista varapuheenjohtajaksi ja sitten seuraavassa puoluekokouksessa puheenjohtajaksi. Tämä on täysin ennenkuulumatonta.
Toisaalta ehkä se ei olekaan niin ihmeellistä. Riikka Purra on nimittäin erikoistunut rivipersujen teuraalle kuljettamisessa. Tietysti takaportin kautta.
Riikka Purran 12 takaporttia arvoliberalismiin ja globalismiin
Tuossa oli siis 12 esimerkkiä mutta kaikista uskomattominta on, että viimeisen kahden kuukauden aikana tahti on vain entisestään kiihtynyt! Puheenjohtajavaaleista ei mennyt kuin kaksi päivää, niin Putkosen kannustamana Purra muuttuikin ”realistisen” EU- ja euromyönteiseksi.
Riikka Purra käänsi takkinsa välittömästi: Ei eroa EU:sta tai edes eurosta!
Eikä mennyt kuin viikko, niin Purran korostama turvisten nollalinjakin unohdettiin. Purra nimenomaan vaati, että Suomen erikoisjoukkojen pitää hakea Afganistanista myös Pohjoisen (Pedo) Liiton ”turvamiehiä”.
Ja nyt persut eivät enää vastusta edes liukuhihna-abortteja. Feministit kiittää!
Persut eivät vastusta liukuhihna-aborttilakia: Riikka Purra ja Ville Tavio käänsivät takkinsa!
Persut eivät ole sanallakan edes epäilleet lasten kokeellisia rokotteita. Päinvastoin. Edes satunnaistettuja tutkimuksia rokotusten vaikutuksista Purra ei suostu vaatimaan.
Miksei persut vaadi THL:ltä satunnaistettuja tutkimuksia maskeista ja rokotteista?
Ja nyt Purra auttoi järkkäämään Suomeen vielä natsipassitkin. Näin hän varmisti persujen hallituskelpoisuuden vauhdikkaasti kaksilla rattailla ajaen. Kokoomus kiittää!
Purra ja Tavio löysivät takaportin koronapassin toteuttamiseen! Ossi Tiihonen alistuu?
Luulisi, että rivipersut olisivat jo heränneet, mutta kun ei! Osasyynä tähän on siis 1. vaihtoehtomedian ja 2. älypersujen hiljaisuus sekä 3. rivipersujen yksinkertaisuus, mutta vähintään yhtä tärkeä syy on:
4. Rivipersujen naivius ja äänestyskoneet
Pohjoisena kansana suomalaiset ja varsinkin persut ovat nimittäin geneettisesti suhteellisen naiveja. Niinpä heidän on vaikea uskoa oman puolueensa johdossa olevan törkeitä valehtelijoita ja huijareita. Tämän vuoksi rivipersut hyväksyvät täysin mukisematta jopa äänestyskoneet.
Näin persujohto pystyy sementoimaan valtansa ja uskaltaa toistuvasti huijata jäseniään. Harvat rohkeat kriitikot, kuten James Hirvisaari ja Ano Turtiainen on helppo erottaa puolueesta.
Valtamediakin kysyy: Mihin katosi persujen pj-kisan 700 ääntä?
5. Persujohdon röyhkeys ja suuri valehtelukyky
Persujen yksinkertaisuus ja naivius eivät olisi niin suuri ongelma, ellei Purra olisi niin törkeä valehtelija ja huijari. Yksi hyvä esimerkki Purran hämmästyttävästä valehtelukyvystä tuli pari päivää sitten, kun jotkut kansallismieliset olivat kritisoineet persuja natsipassin hyväksymisestä perustuslakivaliokunnassa. Tässä Purran vastaus kritiikkiin:

Tuollaisen valhelitanian voi esittää VAIN häiriintynyt ihminen! Tämän jokainen vähänkään lainsäädännöstä tietävä tajuaa välittömästi tuon Purran purkauksen luettuaan.
Ensinnäkin hämmästyttää Purran röyhkeys. Miten kukaan kehtaa valehdella ja huijata noin totaalisesti ja erityisesti noin raukkamaisella – pitäisikö sanoa narttumaisella – tavalla omia jäseniään!
Toiseksi hämmästyttää kierous. Miten kukaan kehtaa noin tahallaan sekoittaa ja hämätä lukijaa? Toisaalta se kyllä on ovelaa. Purra tietää ettei useimmilla ole edes perustietoja lainsäätämisjärjestyksestä. Käydäänpä siis nyt läpi Purran kirjoitus:
Valitettavasti vielä toinen päivitys tälle illalle:
Ensinnäkin huomaa, että Purran päivitys/postaus/kirjoitus vaikuttaa spontaanilta. Purra on kirjoittanut sen väsyneenä illalla tunnemyrskyssään, joita hänellä näyttää olevan hämmästyttävän paljon. Tämä myös selittää sen miksi kirjoitus on niin avoimen huijaava ja narttumainen. Jos joku olisi ollut häntä auttamassa, niin kirjoitus olisi ollut rauhallisempi eikä niin paljastavan typerä.
Mielenkiintoista miettiä mitähän Halla-aho tuumii perintöprinsessastaan. Varmasti on alkanut epäilemään Purran kykyjä ja varsinkin hermoja. Lisäksi Halla-aholla taatusti omatunto kolkuttaa. Hänkin haluaa Purran tavoin viedä persut hallitukseen ja Natoon, mutta on varmasti alkanut miettiä onko hinta liian suuri. Tästä kertoo myös hänen kesän kulttuurivallankumouspuhekin. Ehkä tämän kaiken takia Halla-aho on jo kuukausia ollut masentunut ja heti puoluekokouksen jälkeen jäi pitkälle sairaslomalle.
Purran piti painostaa Halla-aho ottamaan piikkikin, joten mielenkiintoista nähdä kehtaako myös Halla-aho väittää natsipassin olevan perustuslain mukainen. Tuskin. (Lähettäkää vinkki Laittomaan Lehteen, jos huomaatte Halla-ahonkin vähättelevän koronapassin perustuslain vastaisuutta.)
Perussuomalaisiin kohdistuu tällä hetkellä netissä valekampanja,
Netissä valekampanja?? No, mikä se vale sitten on? Purra ei tietystikään yksilöi. Fakta nimittäin on, etteivät persut perustuslakivaliokunnassa pitäneet natsipassia perustuslain vastaisena, joten se tulee automaattisesti voimaan pelkillä hallituksen äänilläkin.
Käytännössä persut päästivät koronapassin läpi juuri siellä missä se vain olisi voitu pysäyttää. Näin persut käytännössä varmistivat, että koronapassi tulee voimaan.
Kaiken kukkuraksi persut eivät edes vastustaneet lasten koronapassia perustuslain vastaisena. Onko näiden faktojen sanominen ”valekampanja”?
Vanhana feministinä Purra siis jälleen käyttää uhriutumistemppua yrittäessään huijata omia jäseniään.
jota johdetaan meihin vihamielisesti suhtautuvien tahojen ja kilpailevien pienryhmien suunnalta.
Vihamielisesti suhtautuvien tahojen? Taas feministikieltä, jota Purra käytti myös pj-vaalien aikana, kun katsoi olevansa näiden mystisten vihamielisten tahojen piirittämä. Siis vaikka lähes kaikki Purraa kritisoivat olivat Tiihosen tai Puiston persukannattajia. Feministinä Purra ei oikeasti kestä mitään kilpailua ja kritiikkiä, vaan hän näkee kaiken hyvin henkilökohtaisesti ollen aina vain vihakampanjan uhri.
Ja mitäs nämä ”kilpailevat pienryhmät” sitten ovat?? Laiton Lehti on jo monta päivää osoittanut, että kaikki prominentit kansallismieliset ja pienryhmät ovat HILJAA persujen petturuudesta. Partisaani on hiljaa koronapassista ja varsinkin persuista. Uusi MV sentään valitti koronapassista, muttei edes uskaltanut mainita petturipersujen nimiä.
Persujen petturuudesta ovat hiljaa myös kaikki pienpuolueet. VKK on kyllä uskaltanut kritisoida natsipassia, muttei sekään ole uskaltanut kritisoida persujen puoluejohtoa. (Onko kyse taas Hirvisaaren pehmostrategiasta?)
On uskomatonta kuinka vähän Purraa ja puoluejohtoa on kritisoitu tämän massiivisen koronapassipetturuuden takia. Tästä huolimatta Purra kokee taas olevansa jonkun vihakampanjan uhri!!
Purraa ovat kritisoineet ainoastaan muutamat yksittäiset henkilöt, kuten Saara Huhtasaari. Ainoa ryhmä, joka Purraa oikeasti kritisoi on Laittoman Lehden toimitus, mutta jos Purra ei sitäkään kestä, niin nainenhan romahtaa kohta.
Mauri Peltokangas puolustaa natsipassia. Saara Huhtasaari kauhuissaan!
Pääasiallinen aihe on korona, rokotteet ja hallituksen esitys koronapassista, jota ps vastustaa.
Siinäpä tosiaan aiheet. Persut on uskonut sokeasti koronapandemiaan ja vaatinut koronasulkuja ja naamavaippoja hallitustakin innokkaammin yli vuoden ajan. Sitten aloivat tyrkyttämään myrkkypiikkejä jopa lapsille ja nyt väittävät koronapassin olevan perustuslain mukainen. Persut vain näennäisvastustavat hallituksen natsipassiesitystä eli ei siellä missä sillä olisi merkitystä eli perustuslakivaliokunnassa.
Tästä kaksilla rattailla kulkemisesta kokoomus kiittää. Purra jo melkein tuntee istuvansa ministerinä Audin takapenkillä.
Muutamia asioita:
1. Perussuomalaisten eduskuntaryhmä ei kannata koronapassia. Olemme tämän monta kertaa tuoneet esille. Käytimme toissaviikolla koko kyselytunnin osuutemme asian kertomiseen. Äänestämme substanssivaliokunnissa ja salissa esitystä vastaan.
Eli suomeksi: Persujen mielestä natsipassi ei loukkaa kansalaisten perustuslaillisia oikeuksia. Niinpä se käsitellään TAVALLISESSA lainsäätämisjärjestyksessä eli enemmistöäänestyksellä eli hallituksen natsipassiesitys menee silloin heittämällä läpi.
Persut vastustaa siis natsipassia VAIN siellä missä sillä ei ole mitään merkitystä eli ”substanssivaliokunnissa” (esim. sivistysvaliokunta) ja ”salissa” eikä perustuslakivaliokunnassa, jossa päästävät natsipassin mukisematta läpi.
TIETOISKU PERSUILLE:
In Finland we have this thing called perustuslaki. Eli meillä on sellainen kuin perustuslaki.
Se suojelee sellaisia todella tärkeitä perusoikeuksia määräämällä, ettei edes eduskunta voi niitä loukata PAITSI suurella määräenemmistöllä kuten 2/3 tai 5/6. Eli tarvitaan TOOOOSI suuri enemmistö kansanedustajista loukkaamaan jotain perusoikeutta.
Tämän takia on perustuslakivaliokunta. Siellä sitten rehelliset kansanedustajat voivat vastustaa perusoikeuksia loukkaavia lakeja! Nyt kuiteski teidän KOKO puolue ei pidä natsipassia niin hirmuna, että se loukkaisi perustuslakia. Näin natsipassin läpimeno EI vaadikaan suurta määräenemmistöä, vaan pelkkien hallituspuolueidenkin äänet riittävät..
Tietysti te persut sitten äänestätte lakia vastaan eduskunnassa, mutta sillä ei ole enää ***** ***** väliä, koska hallituksen äänet riittävät joka tapauksessa natsipassin läpi menoon.
Näin te voitte huijata tavallisia natsipassia vastustavia ihmisiä äänestämään persuja vaaleissa samalla, kun ette suututa kokoomusta ja demareita pysyen hallituskelpoisina. Näin Purra ja Tavio pääsevät ministereiksi!
Tämä on sitä kaksilla rattailla ajamista, jota keskusta on tehnyt kymmeniä vuosia. Nyt varsinkin Purran johdolla tekin ajelette kaksilla rattailla. Ja vielä hurjemmin. Valtamedia ja kukaan muukaan ei sitä kuitenkaan teille kerro, koska persutkin on nykyään kaksien rattaiden klubissa!
Todennäköisesti tämä tietoisku ei kuitenkaan mene perille persuille. Jonkun siis pitää tehdä persuille yksinkertaistettuja meemejä ja tietoiskuvideoita. Tässä yksi esimerkki, jonka joku voisi muuttaa natsipassiin sopivaksi.
Lisäksi tarvitaan videoita. Esimerkiksi Vapauden puolesta-porukka on taitavia videoeditoijia. Heidän porukassa on kaiketi jo tehty näitä In Finland we have this thing -videoita.
2. Perustuslakivaliokunta arvioi esityksen perustuslainmukaisuuden. PeV ei nähnyt esityksessä merkittäviä valtiosääntöoikeudellisia ongelmia. Tätä mieltä olivat kaikki kuullut valtiosääntöasiantuntijat, joiden antamiin lausuntoihin valiokunta aina kantansa perustaa.
Purra ihan vaan coolisti selittää, ettei natsipassi muka loukkaa kansalaisten perustuslaillisia oikeuksia! Persujen mukaan natsipassissa ei ole mitään MERKITTÄVIÄ oikeudellisia ongelmia.
Tämän jälkeen Purralla on otsaa piiloutua perustuslakivaliokunnan kuulemien ”valtiosääntöasiantuntijoiden” selän taakse. Siis vaikka on selvää, että sinne on kutsuttu kuultavaksi vain natsipassia kannattavia ”asiantuntijoita”.
Toisin sanoen sen [perustuslakivaliokunnan] tehtäviin ei kuulu ”kannattaa” tai ”vastustaa” jotakin hallituksen esitystä. PeV suorittaa vain perustuslainmukaisuuden arvioinnin.
Todella narttumaisesti sanottu. Purra vie irrelevanssin ja saivartelun kymmenenteen potenssiin. Jos persulukija ei sitä tajua, niin ei voi auttaa.
Ainoastaan somessa ”meritoituneita” asiantuntijoita, sen paremmin virologian kuin valtiosäännön, ei kuulla valiokunnissa.
Tämä on juuri sitä piilovit******, jolla vieläpä syljetään koko kansan naamalle.
Purra ihan hurmostilassa uhraa koko Suomen kansan kokeellisille piikeille. Tämän vuoksi hän ei kritisoinut edes lasten piikittämistä. Samasta syystä hän kieltäytyy vaatimasta rokotteiden vaikutusten satunnaistettuja testejä, kuten aiemmin mainittiin.
Purra on oikeasti lääketeollisuuden kätyri, joka pitää kaikkia lääkejättejä (Big Pharma) kritisoivia mielisairaina salaliittoteoreetikkoina.
Riikka Purra: “Viranomaisten reagoitava rokotekriittisten valheisiin”
3. Rokotteen ottamisen pitää olla vapaaehtoista eikä polarisaatiota rokottamattomien ja rokotettujen välillä tule lietsoa. Samaan aikaan on tosiasia, että suomalaisissa sairaaloissa hoidetaan tällä hetkellä erityisesti rokottamattomia henkilöitä.
Kappas. Näin Purra menee vieläkin pidemmälle. Pelkkä natsipassin puolustaminen ei riitä, vaan pitää vielä harjoittaa myrkkypiikkien markkinointiakin!
Eli Purra tuossa ihan suoraan sanoo, että rokottamattomat ovat se ongelma. Siis siitä huolimatta, että esimerkiksi 100 prosenttisesti rokotetussa Gibraltarissa ns. pandemia ei ole hellittänyt sen enempää kuin natsipassia innokkaimmin toteuttaneessa poliisivaltio Israelissakaan.
Lisäksi Suomessa rokotetut merkataan tilastoissa rokottamattomiksi ainakin ensimmäisen viikon ajalta. Tosin tätäkin faktaa Purra pitää varmasti ”rokotekriittisten valheena”.
Purra ja persut eivät ole edes vastustaneet hallituksen päämäärää rokottaa myös pikkulapset.
Mika Rämet: Yli 5-vuotiaiden lasten koronarokottaminen voisi alkaa aikaisintaan loppuvuodesta https://t.co/xH1LO79t8L
— Yle Uutiset (@yleuutiset) October 13, 2021
4. Sosiaalisessa mediassa kannattaa käyttää lähdekritiikkiä. Kuka sanoo, miksi sanoo? Perussuomalaisten kannat kannattaa tarkastaa perussuomalaisilta itseltään eikä keneltäkään muulta.
Taas feministi äänessä. Juuri noinhan vihreätkin sanovat. Älä vaan vertaile väitteitä kriittisesti, vaan usko täysin sen mitä puolue sanoo.
Eivät poliitikot huijaa ihmisiä luovuttamaan omia perusoikeuksiaan! Sellaiset puheet ovat terroristista salaliittoteoriaa!
Rokotetut liitetään tekoälyyn:
Tässä lisää järkyttäviä todisteita siitä että piikit liittyvät tekoälyyn ja ihmisten kontrolliin ja tottelevaisuuteen, ja tottelemattomat voidaan jopa teloitettaa (kauko-ohjauksella?) Piikitetty armeija ja poliisi ohjataan kontrolloimaan ja hyökkäämään kansaa vastaan. Tämä video on aika scifi:
The AI Organization Founder: ”Nano-Tech Vaccines are Extinction Agenda”
https://rumble.com/vng4nz-the-ai-organization-founder-nano-tech-vaccines-are-extinction-agenda.html
mutta Pfizerin entinen työntekijä Karen Kingston selittää lähemmin:
RECEIPTS: DoD Joint Artificial Intelligence Center Monitoring Vaxx Deaths!
https://rumble.com/vnhqap-receipts-dod-joint-artificial-intelligence-center-monitoring-vaxx-deaths.html
tässä lisää edelliseen, Karen Kingston:
RECEIPTS! Patent PROVES Vaxx is Obedience Training Platform
https://rumble.com/vnm1cn-receipts-patent-proves-vaxx-is-obedience-training-platform.html
Nämä ovat siis julkista tietoa, nähtävillä hallituksen patenttisivuilta netistä, ei mitään salaliittoteoriaa. Pystyvät siis ilmeisesti seuraamaan piikitettyjen liikkumista koska pistoksen ainesosat yhdistyvät esim. kännykkään tai muuhun laitteeseen. Kuten Stew Peters sanoo, he arvelivat näin olevan mutta heitä syytettiin salaliittoteoreetikoiksi, mutta jälleen kerran salaliitto onkin totta!
Täyttä totta joka sana. Itsekään en aluksi uskonut persujen olevan valeoppositio mutta pikku hiljaa kuvio alkoi valjeta kaikkine sanakäänteineen jolla uskollisia äänestäjiä harhautetaan koska eivät välttämättä osaa lukea rivien välistä poliittista liturgiaa. Vannoutuneimmat PurraPersut eivät tietenkään uskalla edes ajatella sitä että heitä kusetettaisiin vaikka olisivat niin sanotusti ”On The Edge”. Shame. Ei muuta kuin lycka till allihuuppa.
Persujohto on maanpettureita täynä.
Nii-in, miksi Persut eivät vastustaneet kommarinatsipassia perustuslakivaliokunnassa, mutta nyt sit muka vastustavat, kun läpimeno on varma jo pelkästään pazkahallituksen äänillä.
Minä olen Paavo tajukangas ja en sanallakaan kerro juutalaisista jotka tuhoavat länsimaita! Kerron vain muslimeista!
Persut ovat pettureita, teeskentelijöitä ja valehtelijoita. Uskomatonta saastaa persujen puolueen johto.
Kun mikään ei riitä..
Tanska kutsuu kaikki kolmannelle koronapiikille
”Maan terveysministerin mukaan kutsun kolmanteen rokotukseen saavat kaikki, jotka ovat saaneet toisen rokoteannoksen vähintään 6,5 kuukautta sitten.”
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008336544.html
Ei taida rokotukset kauan auttaa, piikkejä tulee jatkossa 3-4 kertaa vuodessa. Entä se kasvava joukko, joka saa sydänoireita niistä, eikä voi ottaa jatkopiikityksiä, erityisesti miehet? Tämä paarialuokka ei voi käydä ravintoloissa, yleisötapahtumissa, harrastuksissa ja muissa paikoissa, johon tämä diktatuuri ulotetaan työ, koulu jne.
Sehän on selvä ettei covid ole katoamassa piikitysten ja koronapassin myötä, pikemminkin sars-cov-2 viruksen määrä vain lisääntyy väestössä ja uusien varianttien riski. Ruotsissa, Israelissa, Britanniassa.. jo 70% vakavasti sairastuneista ja koronaan kuolleista tuplarokotettuja. Mutta maailmanlopun bileet jatkuvat kapakoissa aamuun asti. Meno kuin Titanicilla. Business must go on!
Tämä Kalus Schwab:han on Rothchieldien jälkeläinen. Mutta huomaatteko taas tämän saman asian. Klaus on putkahtanut maailmaan äitinsä olleessa 19 vuotias. Eli on laitettu alulle 18 vuotiaana.
Meille kristityille toitotetaan ”lapsivaimoista” ja ”teiniäideistä”. Mutta totuus on se että juutalaiset tekevät lapsensa yhä nuorina. Ei ne odota 30 ikävuotta niinkuin suosittelvat meille. Sielä lisäännytään jo alle 20 vuotiaina jotta ehditään tekemään enemmä perillisiä ja sen jälkeen enemmän *****.
Ja kristityt ovat menneetä tähän halpan.
Pahat, pahat nazzzzzit! Onneksi Suomi oli sodassa USA:n, Britannian, Judean (Israelin) ja juutalaisen Neuvostoliiton ksenokratian eli hyvien puolella! Voitimme pahat nazzzzit ja siksi.. Hetkinen, ei… Nazzzzit ovat siis yhä pankkien ja lääyritysten puikoissa ja maailman vallassa? Pahus… Olimme siis sittenkin väärällä puolella!
Kyllä! Pahat natsipankit! Pahat natsirokotteet! Natsi=paha=natsi.