Marco de Wit 27 marraskuun, 2021
Jaa artikkeli
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

 

 

Laittomalta Lehdeltä on kyselty järjestetäänkö perinteinen 612-kulkue ja jos, niin kenen toimesta.

 

Hyvä kysymys.

 

Huh, huh. Mikä sotku. Ensinnäkin edelliset marssit järjestäneen 612-yhdistyksen sivuilla viimeinen postaus on vuodelta 2020.

 

 

Kuvassa linkki 612-yhdistyksen sivuille

 

 

Facebook-sivuilla tapahtuma kuitenkin luvataan järjestää.

 

Kuvassa linkki Facebook-sivustoon

 

Jaa artikkeli
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

4 thoughts on “Järjestetäänkö 612-kulkue sittenkin?

  1. Ei 1918 mikään jakanut Suomen kansaa. Oli vain Suomen valkoinen kansa ja sitten oli maan ja kansanpettureita. Ei tämä ollut mitenkään monimutkaista, kuten ei nykyäänkään. Nykyisinkin on olemassa aitokansallismieliset ja aidot vanhoilliskristityt ja sitten on pelkkiä pettureita.

    1. Olet joko isänmaan ja kansan puolella tai olet sitä vastaan. Jos mielestäsi isänmaallisuus on pakolaisia ja homokirkkoa, niin — YLLÄTYS! – et olekaan isänmaallinen, sillä isänmaallisuus jo lähtökohtaisesti ei voi perustua kansalliseen itsetuhoon. Hyvin yksinkertaista.

  2. Vuonna 1938 järjestettiin viimeisimmän kerran iso valtioillinen voitonparaati punaterrorin kukistamisen 20-vuotispäivänä ja 612 kutsuu sitä nyt ”aseelliseksi tragediaksi”, vaikka Suomi taisteli silloin olemassaolostaan eikä mitään talvisotia olisi koskaan tullutkaan, jos oltaisiin jouduttu osaksi Neuvosto-Venäjää. Suomalaiset urheasti myös auttoivat Viroa kukistamaan vallankumousyritykset heidän maassaan.
    Todellisuudessa pitäisi synnyttää nykypäivän valkoinen aate ilman sitä suomenruotsalaisten valtaa!

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*