7 thoughts on “Päivän video: Vankilapako

  1. 🇫🇮25 Jan 2022 Junes Lokka: "Kemin käräjäoikeudessa matu ja manne syytettyinä Mika Rannan pahoinpitelystä." sanoo:

    https://vk.com/jlokka?w=wall426827542_13452%2Fall
    🇫🇮
    https://yle.fi/aihe/artikkeli/2016/05/15/nain-toimii-suomen-vastarintaliike
    🇫🇮
    15.05.2016 ”SVL:n jäsen Mika Ranta Kemistä päätti käynnistää oman katupartiojärjestön.” ”Hän antoi järjestölleen nimen Soldiers of Odin”
    🇫🇮
    https://soldiersofodin.fi/kansallismielisten-oma-passi/
    🇫🇮
    ”Kansallismielisten oma passi!”

      1. Oho! Vieläkö jossain päin suomea käydään oikeutta?
        Viimevuosina olen lähinnä kuullut vääryyden jakamisesta noissa laitoksissa.

          1. Kuten jo Räsänen vs. joku imaani, sama asia ja uskonto vaarallisempi, mutta tuomio
            on vähemmistölle ei. Ennen oli rikolliset tuomiolla ja kykynsä mukaan töissä. Nykyäänkin voi pyörätuolilaiset tehdä töitä, kiitos liikennemerkkien, onhan myöskin ruuvien pussittaminen, mutta liikenne turhaa.

          2. Marcoliini nyt ei tiedä oikeuslaitoksesta kuin syytetynpenkin näkökulmasta. Liian tyhmä jäädäkseen kiinni kaikesta mitä yrittää.

  2. Oikeuslaitos on lakia opiskelleiden kaverusten vuosisatojen aikana rakentama rahantekohimmeli. 300 € tuntipalkka vailla vastuuuta kevyestä sisätyöstä.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*