
Laiton Lehti on jo vuosien ajan varoittanut siitä kuinka valtio tulee varastamaan koko omaisuutesi, jos et suostu aivopesuun ja myrkytykseen.
Niinpä on hyvä sijoittaa helposti piilotettavaan kultaan. Sen arvo ei voi koskaan romahtaa, vaan päinvastoin maailmantalouden romahdus tulee moninkertaistamaan sen arvon.
Vältä myrkytys: Älä osta omistusasuntoa, vaan sijoita kultaan!
Mutta mihin piilottaa kultasi? Yksi erinomainen keino on sijoittaa kultakoruihin. Niitä edes valtio ei kehtaa takavarikoida, vaikka ne löytäisikin.
Kovin paljon ei kultakoruihin kuitenkaan voi eikä kannata sijoittaa, koska yleensä kultakorun hinta on 2-3 kertaa kalliimpi kuin siinä olevan kullan arvo.
Parasta on siis ostaa kultaharkkoja. Pienet harkot on helppo kätkeä, mutta minne sijoittaa suuret harkot? Ei missään nimessä suomalaisten pankkien talletuslokeroihin, koska ne takavarikoidaan ensimmäisinä.
Sveitsiläisetkin talletuslokerot alkavat olla turvattomia nyt, kun Sveitsi on Ukrainan kriisin aikana vähitellen luopumassa puolueettomuudestaan. Onneksi Caymanilta löytyy turvallinen paikka.
Mikä kulta? Kellä teillä on muka vara ostaa hippuakaan kultaa?
Minulla, 30 tonttua.
puutarhassa?
Kuolemantuomio maanpettureille ja kansanmurhaajille.
Janus Putkonen ja Johan Backman ensimmäiseksi tuomiolle.
Millä perusteella? Etkö ole enemmän huolissasi Halla-ahon ja monen muun sodanlietsonnasta?
Mene takaisin lukemaan sitä MV-lehteä putinisti. Vittu että sylettää tollaset.
Mua taas sylettää kaltaisesi sionistit. Mitä parempaa on jenkkien sionismissa, joka tulee köyhdyttämään länsi maailman totaalisesti ja kasaa omaisuuden harvojen käsiin?
Peräreikään mahtuu monta kiloa kultaa. Kilon kultaharkko ei ole kuin kahden tulitikkuaskin kokoinen. Minnekään neekerisaarelle en kultaani vie. Sellaisen paikanhan ryöstää muutama somalimerirosvo milloin tahansa.
Kukkapenkkiin talon pihalle. Kulta ei hapetu, vaikka makaisi mullassa tuhansia vuosia.
Varo tai kohta monet tulevat ”auttamaan” kukkapenkkisi hoidossa. Tai sitten yöisin ”koirat” käyvät tunkimassa kukkapenkkiäsi.
Tämä. Viime sodassa kultasormukset kerättiin pois ja tilalle annettiin rautainen sormus. Bitcoinit säilyy netissä.
Jos olet rikas niin ulkomailla on talletuslokeroita kultaharkoille mutta mikä niistä on turvallinen niin on eri asia. Pankki voi laittaa ovet kiinni. Sveitsissä on holveja jotka kestää ydinpommin mutta voiko pankkeihin luottaa? Paras paikka on se mitä ei kerro kenellekään. Kreikassa eurokriisin aikana pankit suljettiin koska ihmiset nosti rahat pois pankkiautomaateista tileiltään. Joku laittoi euro setelit muovipussiin ja jätti pussin latoon lattialle ja rotat soi ne setelit.
No eipä ole sitten eroa rotalla ja suomalaisella kansanedustajalla. Molemmat syövät rahasi.
Ei ole pelkoa tässä porukassa.
Pahoittelut siitä puolestasi. Kokeilisit edes joskus työntekoa. Se on sitten eri asia, pääsetkö minnekään.
Kerro nyt vielä mitä sillä vessapaperilla tehdään? Hirveän vähän olen sitä mihinkään tarvinut, paitsi talouspaperina.
Noita kilon läpysköitä voi käyttää kotikuntosalin laitteissa lisäpainoina.