
Videossa feministiset naiset selittävät, että naisurheilijat ovat aivan yhtä hyviä kuin miesurheilijat ja niinpä ansaitsevat ihan saman palkan.
Mielenkiintoista tai kauhistuttavinta on, että nämä naiset ihan oikeasti uskovat puheisiinsa. Tai sitten heille todellisuus on sosiaalinen konstruktio.
Perseitä ja puolipalloja sinne mennään katsomaan eikä urheilusuorituksia.
Näinhän se on. Tämä naisten väittämä että he ovat yhtä hyviä urheilussa kuin miehet pohjaa sille keskustelulle että miksi naiset eivät saa yhtä suuria palkkioita urheillessaan kuin miehet. No, se johtuu ihan siitä yksinkertaisesta syystä että naiset eivät mene urheilukilpailuihin yhtä sankoin joukoin kuin miehet. Eli, palkkiot muodostuvat lipputuloista. Ja kun naiset ei käy katsoamassa naisurheilijoita yhtä paljon kuin miehet miesurheilijoita (joihin tulee kyllä naisiakin) niin palkkiot ovat kylmää seurausta siitä.
No, tämän talven ampumahiihdossa ei ollut enää kuvakulmia naisten takapuolista, kuten vielä viimevuonna. Ja se näkyi heti katsojatilastoissa. Tänä talvena oli vai kasvokuvia ja sivukuvissakin takapuolet rajattiin pois. Oli se vaan mukavaa katseltavaa kun makuulla haettiin hyvää asentoa.
Kesää ja naisyleisurheilun pituushyppyä, pika- ja aitajuoksuja odoteteltaessa ja etenkin mustien naisten reisiä ja pakaroita. Olenko rasisti?
Naisjalkapalloilu on samanlaista räpellystä kuin naisten politikointi tai pallonheitto.
Kos olisin nainen, makaisin vain kotona enkä tekisi mitään.
Se taas kosk negridejä, kun vaimot tekee työt.
Voitaisko tehdä uusi sarja.. Marco vastaan naiset? Olen varma että se pallero ei pärjää missään kellekään.
Ilmeisesti ei. Herra pallero ei ole vieläkään valmis haasteisiin. Olisi hienoa mikäli ”päätoimittaja” olisi selkärangallinen. Sitä odotellessa tyydymme propagandaan.
Naisjalkapalloilu=lesbojen pillupalloa! Hyii! Yääkh!!!
Ime nyt sitä paskaa Marco.
Pitäisikö tämä ottaa kirjaimellisesti? Minulla ei ainakaan vielä ole kokemuksia naisjalkapalloilijoista.
Siellä missä eniten katsojia niin enempi sponsoreitakin ja tienestiä, valitse nainen naisen laji esim. Taitoluistelu ja jos miestä haluat niin paritanssiin.