
Kultaisella 80-luvulla oli sananvapaus samalla, kun miehet olivat miehiä ja naiset naisia.
Kasarin seksikkäät kuvat nyt Iltalehden arkistossa – maksullisena!
Vitsailla sai vapaasti ja niinpä yksi suosituimmista ohjelmista oli Muppet Show. Sen pääosissa oli Kermit-sammakko, jonka suurin ihailija oli Miss Piggy/Emakko.
Miss Piggy piti itseään hyvin kauniina. Jos joku oli eri mieltä, niin sai välittömästi Miss Piggyn nyrkistä.
Nykyään länsimaat ovat täynnä Miss Piggyjä. He haluavat esitellä läskejään julkisuudessa JA raivostuvat suuresti, jos heitä ei pidetäkään kauniina!
Tämän on saanut nyt myös kokea maailmankuulu psykologi, tohtori Jordan Peterson. Hän kehtasi huomauttaa, että tämän vuoden Miss Uimapukumalli ei ole kaunis.
Sorry. Not beautiful. And no amount of authoritarian tolerance is going to change that. https://t.co/rOASeeQvee
— Dr Jordan B Peterson (@jordanbpeterson) May 16, 2022
Femakot ovat nyt raivoissaan Petersonille ja syyttävät häntä patriarkaaliseksi hirviöksi. Femakot ovat saaneet tuekseen myös paljon valkoisia betamiehiä sekä lihavista naisista pitäviä neekereitä. Esimerkiksi alla yksi neekeri väittää alla olevan läskin olevan tosi seksikkään kaunis.
😂😂😂 you're such a child bro she's bangin pic.twitter.com/u1vNByk9DS
— Rebel by nature (@Doodelay) May 16, 2022
Onhan toi kuuma. Jotta tota läski voimiintumis agendaa voidaan pitää yllä tarvitaan joku antagonisti joten lihavat mielissään kun saivat huomiota. Lisäksi Petersonin tarvitsee edgyillä ollakseen pinnalla ja jotenkin muka tärkeä. Kaikki voittavat
Uusinta. Enkä laita Buffaloa, veti pois syytteen uhalla ja vedin itekin.
Onhan toi nyt ihan seksikäs yleisilmeeltään, mutta läskit pilaa sitä.
Ton iho kannattelee selluliitit vielä nipin napin (jollei kuvaa ole otettu villauskan läpi) mutta ans olla kun menee viis vuotta lisää niin noita reisiä ei voi edes katsella tulematta pahoinoivaksi.
Jospa läskien ihannoinnissa ei olekaan kyse vain pienen pahantahtoisen ja mielisairaan klikin tavasta terrorisoida eri mieltä olevia kansalaisia.
– Jospa muodin viisari vaan on kääntynyt asentoon «renessanssi»,
– kääntyäkseen taas parin sadan vuoden päästä takaisin laihuuden suosimiseen.
Tarpeeksi kova nälkä ja jatkuva puute ruuasta saa miesten katseet kääntymään kohti vähänkin pulskempia naisia.
– Näin tulee tapahtumaan aivan lähivuosina.
Se, onko Mona Lisalla hyvän näköiset tissit, riippuu katsojan kulttuuritaustasta, joka taas riippuu aikakaudesta, jossa hän elää.
Hyvä pointti, nuo tissit. En liene koskaaan kiinnittäny huomiota sen tisseihin. Mutta todellakin, sillä näyttäis olevan pienet, ehkä B-kokoa. Sen rinnanympärys on nykynaisiin nähden suuri.
Nälkävuosina katseet kääntyvät todellakin pulleampiin. DNA:mme kertoo että ”tuon kanssa saa ruokaa ja se pystyy synnyttämään terveitä jälkeläisiä”. Nykymaailmamme vain suoltaa lähes kaikkeen palmuöljyä ja aspartaamia sekä glyfosaattia. Jotka myrkyttävät elimistöämme. Siitä nykymuodin lihavuus. Ennen juotiin punaista maitoa, syötiin lihaa ja kananmunia. Nyt hörpitään vettä pullosta vähän väliä, juodaan jauhettua viljaa jossa on soijaa ja kasvisrasoja sekä järsitään kaikenmaailman vihreitä salaaatinlehtiä.
Vielä -80 luvulla nuoret naiset olivat littanavatsaisia ja pstyrintaisia. Tämän päivän trendien mukaan laihoja. Mutta silloin ehkä yksi 100:sta oli kuvituskuvan kokoinen. Kaiholla muistelen silloisia uimarantoja kun valtaosa naisista otti yläosattomissa aurinkoa. Eikä vain Yyterissä.
Jos joku haluaa aikamatkan -80 luvulle niin käyköön Latviassa. Sielä vielä syödään lihaa (pieni pihvi 600g) ja niiden kanssa on uunijuureksia. Ja kun katsoo katukuvaa niin ihmiset ovat yhtä hoikkia kuin Suomessa oltiin -80 luvulla.