
Amerikassa nousi ”skandaali”, kun femakot tajusivat miesten koripallojoukkueen maskotin saavan enemmän palkkaa kuin naisten koripallojoukkueen paras pelaaja.
Mitä sitten? Selvästikin ihmiset haluavat katsoa enemmän miesten kuin naisten koripalloa, joten tietysti sitten miesten palkat – maskotti mukaanlukien – ovat paljon naisten palkkoja korkeampia.
Femakot eivät ymmärrä markkinoiden päälle.. Jos ei katsojia ole niin ei niille voida miljoonia maksaakkaan…
Nainen ei ole perheen elättäjä. Siksi hänelle ei tarvitse maksaakaan kunnon korvausta menetetystä elämästä orjuudessa.
Kyllä nyt miesten pitää nostaa kova meteli, kun mies ei voi ansaita yhtä isoja summia onlyfansissa, stripparina ja pornoteollisuudessa. Ja pitää saada korvausta ei-seksikkäästä sukupuolesta, koska sen takia joutuu tekemään normaalia matalapalkkkaista ja matalan statuksen työtä. Eikä sen takia saa naista ja ei ole varaa maksaa naiselle, joka joutuu olemaan sellaisen luuserin kanssa.
Fanit maksaa mainoksienkin kautta kun ostavat krääsää ja katsomisoikeuksia. Mitä enemmän hyvin toimeentulevia faneja tai niiden vanhempia, sitä enemmän syytää tyhjään.
Tappajaviruksille kova kysyntä natossa! Viruslaboratoriot kilpailevat siitä kuka tekaa tappavimman.
– Now It’s UK: Why Are Labs Racing To See Who Can Create The Most Deadly Virus?
– https://archive.is/9z5lL
Maailmanhallituksen kannalta tappajaviruksen käyttäminen on Win-Win -peli.
– Jos vihollinen kuolee, niin hyvä.
– Jos omat kuolevat, niin vielä parempi: maailman väestöähän on tarkoituskin vähentää.
EN halua olla sovinisti enkä mitenkään väheksyä naisia. Mutta on kuin aurinkoinen päivä tavata nainen, joka on kartalla!!! Itse olen taistellut sisartani vastaan yrittäen ulvottaa ”ilmahälytystä” hänen korvansa juuressa korona piikin murhaavuudesta… Mutta EI!!! Jos olisin viimeiset kolme vuotta sen sijaan ”puristanut kalliosta vettä”. Minulla olisi puhdasta vettä koko loppuiäkseni!
Erittäin edistyksellisen nanoteknologian huippu!
– Highly Advanced Nanotechnology Is At The Tip Of The Needle – All News Pipeline
– https://archive.is/ug4iU
– Täysin ohjelmoitava ja itse itsensä kokoava tekniikka, jota käytetään rokotteissa, kun globalistit siirtyvät kohti Gilgamesh-projektin loppuunsaattamista
Kunta- ja valtiosektorilla on palkkatasa-arvon hyväksikäyttäminen kokonaan ohittanut perinteiset palkkaneuvottelut. Palkat korotetaan siten, että esimerkiksi terveydenhoidossa
– 1) Otetaan jonnekin Utsjoella töihin «hoitsu», ja maksetaan sille sikakovaa palkkaa. Tämä on täkyhenkilö.
– 2) Yhdistetään Utsjoen hoitsu-piiri jonkin toisen piirin kanssa.
– 3) Palkka-tasa-arvolain nojalla «yhtenäistetään» hoitsujen palkat korkeimmin ansaitsevan tasolle.
– 4) Näin «kenenkään palkkoja ei tarvinnut korottaa», ne vain yhtenäistettiin.
Ennen piirien yhdistämistä virkanimikkeillä käydään poliittista lehmänkauppaa: vaihdetaan virkanimikkeitä vaikka tehtävä ei muutu.
Siksikö kaikki ammattitaito häviää, kun kunnissa ja valtiolla jäsenkirjalla ja oikealla wokeasenteella vain saa työpaikan eli hillotolpan virkamiehenä eläkkeelle asti. Kuka niiden palkat maksaa?
Niin kauan kun maan päällä riehuu yks riidankylväjärotu tää ei tuu loppumaan
Nämä koripalloilevat ”naiset” ovat pääasiassa lesboja.
Naisten koripallo= lesbot pelaamassa käsillänsä pillupalloa! Hyyyyyiii!!!!!!!!!!!!!
Siksikö kaikki ammattitaito häviää, kun kunnissa ja valtiolla jäsenkirjalla ja oikealla wokeasenteella vain saa työpaikan eli hillotolpan virkamiehenä eläkkeelle asti. Kuka niiden palkat maksaa?
Korona piikin grafeiinilla, jota se sisältää voidaan ohjata 5G:llä ja kännykkä mastoilla lähettämällä mikrouunin kaltaista aaltoa, joka yksinkertaisesti tappaa ihmisen. EI HÖPÖÄ!!! Latinalainen asiantuntija on tutkinut asian ja sitä paitsi jo korona piikki sirkuksen alussa esitettiin tällaisia tietoja, jotka luonnollisesti silloin olivat niin ufoa suljettu osasto oli ”katettu” punaisella matolla! Miksi siis korona kiima piikitetyt vanhusten hoitopaikkojen ympärille pykättiin lähetinmastoja kuin sieniä sateella. Olivatko porukat siellä niin ”kaistaleveyden” tarpeessa pyllyjensä sihtailusta imgstramissa? Tällä tävalla paappoja ja mummuja ”kaatui kuin heinää” ja korona pelkopornoa kiihdytettiin ylimpään kliimaksiin harmailla ruumiskasoilla! Näin se vain menee. Elämmehän NYT kaikkinaisen teknologisen kehityksen kukkeinta aikaa toisin kuin sopivan alkeellisella 1960-luvun viimeisenä vuotena. Kun ameeriikkalaiset kävivät käytännössä ”pulsaattorilla” (wanha pesukone) Kuussa!!! Ja KAIKKI olivat niin onnellisia mukaan lukien neuvostolittolaiset kosmonautitkin poislukien tuon kommunistisen diktatuurin diktaattorit, jotka taatusti kulkivat Leninin mauseleumin ohi kaulukset pystyssä häpeästä!
Viljalaivat
– lähtivät Ukrainasta turvakäytävää pitkin ulos
– Ukraina sabotoi käytävän
– Uusi sopimus tehtiin Turkin kanssa.
– Nyt lännen vaakuutusyhtiöt kieltäytyvät vakuuttamasta aluksia.
– 2022-11-02 07:27
Puola
– rakentaa piikkilanka-aidan Venäjän vastaiselle rajalle
– 2022-11-02 07:30
Venäjä piikkilanka-aidasta:
– populismia: tällainen aita on jo rakennettu Venäjän puolelle
– 2022-11-02 10:46
Duginin
– tyttären murhasta syytetty Natalya Vovk pidätettiin poissaolevana
– 2022-11-02 09:37
Rumble
– kieltäytyi sulkemasta venäläismedian lähetystä Ranskan viranomaisten pyynnöstä
– 2022-11-02 13:53
Kanadalainen videopalvelu Rumble
– poistaa Ranskan palvelustaan vastauksena vaatimukselle
– 2022-11-02 11:10
Moskova
– esittää Britannian suurlähettiläälle materiaaleja ja todisteita Lontoon osallisuudesta Sevastopolin iskuun
– 2022-11-02 11:29
Zelensky:
– meidän ei pidä pelätä ydinsodan mahdollisuutta
– 2022-11-02 12:02
Zakharova:
– Ukrainassa taistelee yli 8’000 palkkasoturia yli 60 maasta
– Palkkasoturina toimiminen on rikos monissa Euroopan maissa, joista taistelijat tulevat.
– 2022-11-02 12:48
Ukrainan konfliktia
– ei ratkaista diplomaattisin keinoin
– 2022-11-02 17:09
Sveitsi
– lähettää rahaa Ukrainaan ”«energiainfrastruktuurien korjaukseen»
– 2022-11-02 17:27
Scholz.
– Saksan sitoutuu «yhden Kiinan» politiikkaan
– 2022-11-02 18:18