
Avainsana on varsinaisesti.
"En käytä kasvonpiirteitä muokkaavia filttereitä."#Sanna #pääministeri pic.twitter.com/bqD0mafrzX
— Unna Nuuni🇫🇮 (@NuuniUnna) November 28, 2022
Avainsana on varsinaisesti.
"En käytä kasvonpiirteitä muokkaavia filttereitä."#Sanna #pääministeri pic.twitter.com/bqD0mafrzX
— Unna Nuuni🇫🇮 (@NuuniUnna) November 28, 2022
Musta tuntuu ettei se varsinaisestikaa käytä meikkejäkää
Valehtelee kuvillakin. Heikko itsetunto, jota pitää pönkittää tykkäyksillä. Miten tuo ulkonäkö muuten liittyy politiikan tehtävien hoitamiseen? Missikisat ja kuvankäsittelykisat ovat erikseen.
Tässä taitaa olla ilman filttereitä ja meikkejä. Eikä oo vetänyt kamaa.
https://images.app.goo.gl/Gu28nn16ai5Pw9E1A
Hyvä kimara. Punaposkesta kalpeaksi nistiksi käy neurosiivoojan jauhoinen tie. Sanna imee kaikki jauhot, siistiä sen olla pitää, Sannalla siivous sujuu. Nyt Sanna -30% vähemmän samalla teholla.
Tuo on jo suorastaan sterotypinen ”pidätyskuva” jossa kristallimetukkaa poltteleva piruhuora on otettu kiinni rikollis-uran alku ja loppumetreillä
Niin, varsinaisesti. Kyse on taas määritelmästä ja ”näkökulmasta”. Onpas pääministeri Sanna Marin ruman näköinen luomuna ja ryppyjäkin on jo tullut vaikka kuinka paljon, kun vetelee huumeita ja bilettelee yöt ja päivät. Rankka yöelämä syö ihmistä.
Miksi laittomia huumeita poliisien läsnäollessa vetävä pääministeri Sanna Marin käyttää koko ajan kuvafilttereitä? Ei näy yhtäkään kuvaa jossa ei olisi filtteriä.
Poliittinen poliisi seisoo Sanna Marinin vieressä ja katsoo sormien läpi kun pääministeri vetää kokaiinia nokkaan ja bileisiin tuodaan laittomia huumeita, sekä puhutaan jauhojengeistä omilla videoillakin. Jauhojengi paljasti taas hyvin poliisien ja sossumafian massiiviset kaksois-standardit. Tavallisilta ihmisiltä olisi kaapattu välittömästi lapsetkin.
Tuosta varsi-naisesta tuli mieleen, että
miksi meidän Sannalla on niin pitkä kaula?
Sanna on oikeasti mies.
Se on niiskuttanut jauhoa pöydiltä lonkkaluut punaisena. Katos ihmisen kroppa venyy aina jostain,kameliSannalle kävi näin. Kai kokkelit sentään on filtteröity Uusvirran elättäjältä.Olavi saa vain riukulonkkaa.
Jotta hän yltää naapurin ikkunasta sisään syömään aamupalan.
Alkaa muistuttaa Jeesusta. Jeesuksen kasvojen mittasuhteetvtaiteilijoiden maalauksissa samat. Samoin kuin Mona-Lisalla, jonka väitetään olevan Da Vincin omakuva.
Senaattori Barack Obama kehuskelee videolla äänten varastamisesta vuonna 2008.
– Flashback: Obama Brags about Democrats Being in Charge of Voting Machines
– https://archive.is/CRGq4
– https://archive.today/w0aBS
… Senaattori Barack Obaman vanha video on noussut uudelleen julkisuuteen. Kun hän pyrki presidentiksi vuonna 2008, ylpeillen hän tunnusti vaalipetoksista. Hän sanoi:
– «Minäpä kerron teille, Ohion menestykselle on suuri apu siitä, että demokraatit ovat vastuussa äänestyskoneista.» Sitten hän lisäsi, «Mutta katso, itse olen kotoisin Chicagosta, joten haluan olla rehellinen: Eivät ne ole vain republikaanit, jotka ovat manipuloineet vaaleja aiemmin, joskus demokraatit ovat myös. Aina kun ihmiset ovat vallassa, heillä on tämä taipumus yrittää, … tiedäthän, … kallistaa asioita omaan suuntaansa.»
Kansalaisten lausunnoissa nato-sopimukseen 99,9% vastusti Natoa.
– Vox Populi – Vox Dei – kansa on puhunut
… lausunnot ovat vielä julkisesti nähtävillä.
– Artikkelissa on hyvin jäsenneltynä näkökohtia lausumiin.
Kuinka kehittää itseään ja kasvaa ihmisenä.
– Tie menestykseen: Sotilaallinen kuri
Harvinaisen ytimekäs kirjoitus!
– Kurinalaisuus on vapautta
– Järjestys ja tottelevaisuus
Onko Suomen kansallismielisten haettava esikuvat ulkomailta?
– ja mitä siitä seuraa?
– Olemmeko siirtymässä «globaaliin kansallismielisyyteen»?
– Tuleeko arkipäivän kansallismielisyydestä tavoitteidensa vastakohta niin kuin on käynyt demokratialle.
Esinahattoman Klausin sätkynukke on enemmänkin kiinnostunut jauhoista, joita voi nuuhkia sieraimeen!
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/sanna-marinilta-nato-viesti-viktor-orbanille-ylellatulen-kysymaan-tasta-erittain-suoraan/ce10e11d-78cf-474d-b963-d8c46d3ddbf5
”Tulen kysymään tätä Orbanilta suoraan. Me olemme olleet reiluja.”. Tsiisus mitä paskaa…
En varsinaisesti käytä kamaa. Join vain mietoja. Ei ollut edes krapulaa.
Kanadan lastenlääkäriyhdistys: kuinka murhata lapsi eettisesti oikealla tavalla.
– Killing children: Canadian Paediatric Society proposes legalizing «medical assistance in dying» (assisted suicide) for children
– https://archive.is/r8Rez
…
On huolehdittava, että vastasyntyneet, lapset ja nuoret saavat korkeimman mahdollisen hoidon kuollessaan. Tämän varmistaminen on meille etuoikeus ja siitä ovat vastuussa liittoomme kuuluvat lääkärit ja ammattilaiset.
…
Mannaa sariinia sano juutalainen suihkussa
Toisin kuin Laittoman Lehden toimituskin on luullut, yhteiskunnan ja maailman johdossa eivät ole ”älykkäät”, vaan mafiavalta, joka ei ole älykäs, vaan ainoastaan äärimmäisen paha ja häikäilemätön. Siinä kaikki.
Datafriikin ULTIMATE näppäimistö
– Keyboardio Model100 keyboard: review at one month
Yritetäänkö Kiina liittää lännen koalitioon lupaamalla Xi’lle taivasosuus uudessa maailmanhallituksessa?
– Klaus Schwab Declares China To Be A ‘Role Model’
… No, lupaaminen on ilmaista.
– Mitä Saksan liittokansleri lupasi Xi:lle viimeisimmällä vierailulla?
– Mitä Macron?
– Ovatko Kiinan «hallituksenvastaiset mellakat» lännen provosoima ongelma, johon nyt ollaan tarjoamassa «ratkaisua».
Voiko länsi toimittaa kiinalle «oopiumia», jolla kansa rauhoitetaan ja nykyinen hallitus säilyttää asemansa.
– Tuota «oopiumiin» luonnollisesti on vain yksi lännen toimittama biologisen sodan asejärjestelmä, jota ei voi aktivoida ilman lännen suostumusta,
– ja tuolla suostumuksella on oma hintansa.
– Jos hintaa ei makseta, aktivoidaan «tappokytkin». — Siis kirjaimellisesti: TAPPO-kytkin.
– Elon Muskin satelliitista lähetettävällä ja rokotteisiin vaikuttavalla koodilla voidaan tappaa miljoonia kiinalaisia «yhdellä klikkauksella».
Nerokasta. Eikö vain!
– Loppupelissä valhe on lännen ainoa keino pysyä vallassa, joka on valheelle rakennettu.
– Kysymys on siitä kääntyykö Xi uskovaiseksi ja liittyykö hän wеf-kirkkoon.
Ei hyvin mene kun ei ole vielä varsinaisesti edes hirveän vanha ja silti naama valahtanut ja ryppyjä puskee esille.
Kannattaa pitää naama pulleana, niin rypytykset tasoittuvat. Omalla läskillä, eikä botoxilla.
Koskas Donetskin kukka puhkeaa?
Milloinkas Venäjä hajoaa? Joko kolmetuhatluvulla? Se on kuin silmänräpäys.
https://9gag.com/gag/aZDg0Xp
Vain kolme päivää.
https://www.thesun.co.uk/news/20579857/moment-putin-feet-twitch-spasm-tense-meeting/
Lännen valtamedia on koko ajan ollut täysin hiljaa täysin seniilistä Joe Bidenista ja yrittää koko ajan toistaa kuinka Putin on todella sairas ja kuolee milloin tahansa. Tarkoituksena on tietysti yrittää epävakauttaa Venäjää levittämällä roskaa.
Löytyy vielä naisia joilla on arvonne.
https://9gag.com/gag/aVbM382
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/ce7fa43a-440d-4766-a558-822e0d8b2aaf
Marinin syytä nuorten ulkonäköpaineet ja mielenterveysjutut.
Kumpi on kuluttanut? Vastuu vaiko juhliminen? Se jää jokaisen päätettäväksi. Tämän päivän ihmisiltä puuttuu kyky arvioida selviääkö uudesta raskaasta valtiollisesta tehtävästä vai ajaako narsistinen vallanhimo kaiken muun edelle. Kun kysymyksessä on kokonaisen KANSAKUNNAN vastainen menestestys niin taloudellisesti kuin elämänlaadunkin suhteen. Silloin pitäisi olla käsillä sellaista ihmisainesta, josta löytyy luontaista itsekritiikkiä ja harkintaa, että täyttääkö hän edes liki niitä ”suuria saappaita”, joita hänelle tarjotaan. On AINA paljon rohkeampaa, kunnioitettavampaa ja vastuullisempaa pidättäytyä sellaisesta virasta tai tehtävästä, joka on ”haukkaamista liian suuresta palasesta”. Se, että ihmisen PITÄÄ kpohdata ”haasteita” EI tarkoita ”pakkopaitaa” sille, että pitää olla uhkarohkean vastuuton vallankin sellaisen asian kohdalla, joka koskee kansakuntia ja valtioita. Se on eri asia, että ottaa henkilökohtaisessa elämässään riskejä olipa se sitten heikoille jäille menemistä tai kalliokiipeilyä. Ja riippuen siitä onnistuuko vai epäomnnistuuko. Molemmista koituvat ”kiksit” menevät omalle tilille, joko persnettona tai voittoina!!! Se, että Sale ja Sanna pelaavat pokeria Suomella ja sen kansalla. On EDESVASTUUTONTA ja mitä RIKOLLISINTA toimintaa niillä valtuuksilla, joita MOLEMMAT räikeästi VÄÄRINKÄYTTÄVÄT ja RIKKOVAT!!!
– Sota-Sauli haluaa kouluttaa ukrainalaisia suomalaisilla aseilla Suomessa ja lähettää ne sekä aseet Ukrainaan.
-Taleban vaurastui vuokraamalla nostureira ym Qatarin stadionien rakentamiseen. Samalla työturvallisuus koheni ja Qatarin talous sai pysyvän kasvusykkeen. Pyydetään Taleban nostamaan Suomi ylös lännen aiheuttamasta suosta.
– Ruotsin ydinvoimaloilla sattumalta huoltokatko juuri silloin, kun Suomeen luvataan kovia pakkasia itsenäisyyspäivän jälkeen. Sattuipa somasti. Jonkun pitää maksaa Fortumin seikkailut Saksanmaalla. Maksajana tietysti EU-herrojen valittu kansa; suomalaiset.
Pörssisähkön hinta voi kohota maksimiin eli 4 euroon/kWh parin viikon päästä.
Nämä itsensäpalvojat ovat mielisairaita ihmisiä. Kehonrakennuspiireissä näitä piisaa myös. Jos vaihtoehtoina on kuvata hienoa maisemaa tai aliravittua Suomi lehmää niin valinta ei ole ilmeisen vaikea…
Ton pirihuoran *** ****** ********, sitten Saul ja lopuksi muut hännysteliät. Joka päivä jaksaa ihmetyttää miten toi juutalaisporukka on päässyt johtamaan suomea. Onko totta, että veteraanit eivät pääse tänä vuonna ”linnaan”? Mahdollinen julkinen nato kritiikki liian suuri ?