Aikakausi on kääntänyt selkänsä demokratialle. Sille ei voi mitään, aikaa ei voi pysäyttää.
– Katsotpa minne tahansa, niin «demokraattiset» valtionpäämiehet katoavat geopoliittiselta kartalta: Turkki, Venäjä, Kiina, USA, jne.
Olennainen kysymys on:
– Mitä demokratian jälkeen.
– Jos kansa ei nouse kaduille, palaamme vanhaan malliin ja Suomen seuraava ikuinen hallitsija on …
EU:ssa on jo pitempään ollut käytössä valuuttasääntely.
– Valuuttasääntely on normaali käytäntö kaikissa sosialistisissa maissa.
Moni ei tiedä tai muista mutta Disney oli viimeinen ns vapaa viihdealan yhtiö. Juutalaiset ostivat valtaosan yhtiöstä niihin aikoihin kun mädätys alkoi. En nyt jaksa kaivaa sitä tietoa, mutta se löytyy David Duken kirjasta – Juutalainen ylivalta.
Monesti kuulee Disneytä syytettävän siitä mitä se ei ollut silloin kun se oli vielä Disneyn omassa hallinnassa. Tämä yhtiö oli Ameriikan viimeinen valkoisia perhearvoja kunnioittava viihdealan mediatalo.
No tuo on muuten aikas paksua potaskaa. Walt Disney itse oli 33 levelin Freemason ja koko Disney on aivan alusta asti ollut peiteorganisaatio lasten aivopesulle, pedofilialle ja muulle massojen aivopesulle. Disney toimi mm. yhteistyössä Nasan kanssa Moonlanding hoaxin osalta.
David Duke on potaskanpuhuja, osa kontrolloitua oppositiota.
Oletetaan,
– että ihmisiä on alkutilanteessa 7 miljardia,
– että ihminen käyttää ravinnokseen vain ihmisruhoja eli syövät toinen toisensa eivätkä mitään muuta,
– että yhdestä ruhosta riittää ravintoa saman painoiselle ihmiselle kahdeksi viikoksi.
Niin siitä seuraa, että ihmisten määrä maapallolla puoliintuu kahdessa viikossa.
– Silloin toinen puoli ihmiskuntaa on syönyt toisen puolen.
Kysymys:
– Milloin viimeinen ihminen kuolee nälkään?
Vastaus:
– 14 päivän päästä ihmisiä on jäljellä 3,5 miljardia,
– 28 päivän päästä 1,75 miljardia,
– jne …
– 462 päivän päästä ihmisiä on jäljellä 1 (ja sekin ihmissusi).
– Vastaus on siis 476 päivän päästä eli 1 vuosi ja 4 kuukautta.
Jatkokysymys:
Kuinka paljon kauemmin ihminen selviää, jos lähtötilanteessa ihmisten määrä on kaksinkertainen, eli 14 miljardia?
– 14 päivää kauemmin, koska jo kahden viikon päästä ihmisten määrä on 7 miljardia,
– jne.
Laskuesimerkin pointti on siinä, että juuri tämän kaltaisiin matemaattisiin totuuksiin meitä hallitsevat yli-ihmiset, SuperEliitti, perustavat laskelmansa ihmiskunnan tulevaisuudelle
– ja nyt yrittävät sotaa käyttäen pakottaa tuon tulevaisuuden meille ali-ihmisille.
– Ole siinä sitten iloinen ja onnellinen, kun et omista mitään,
– et edes omaa elämääsi.
Tiesitkö, että korona-rokotteet eivät olleet kokeellisia.
– USA:n sotateollisuuden johdolla rokotteita on kokeiltu ihmisillä yli kymmenen vuoden ajan.
– Koekaniineina ovat olleet sodissa vangitut ihmiset, Palestiinassa vangitut toisinajattelijat ja «huligaanit» ja monenmoinen ihmisaines eri puolita maailmaa.
Mikäli on niin että vain Uudeltamaalta voi saada aitokansallismielisen pienpuolueen ehdokkaan läpi ja muulla suomella ei ole kansallismielistenkään tahojen mielestä ole mitään väliä niin mitä puoluetta tai ketä ehdokasta täällä pohjoisempana asuvien pitäisi teidän mielestänne äänestää ja miksi?
Paavo Väyrystä, jos olet Lapista. Muuten hyvämaineisia työssä ja perhe-elämässä ansioituneita jalat maassa arkijärkityypoejä, joilla on kokemusta monelta näkökulmalta ja kanttia olla myös eri mieltä valtavirran kanssa.
On kyllä vaikeaa lytää noita äidiksi haluavia. Ja vielä vaikeampi löytää niitä jotka ovat lapsistaan onnellisia. Jotenkin tuntuu että lapset ovat naisten työuran ja harrastuste tiellä ja siksi niitä ei haluta.
Mikä muu sijoitus on yhtä kannattava kuin lapsiperhe? Auto? Kulta/hopea? Asunto?
Jos kohdalle osuisi samanlaisella arvomaailmalla varustettu nainen joka esi. haluaisi lapsen mutta ei välttämättä miestä, niin saisi elarit kerralla käteen koko ajalta ja luotettavan ystävän.
Tähän sopii artikkeli vuodelta 2010 joka ei vanhene koskaan.
YK:n Agenda 21: Perhe ei sallittu
”YK:n toiminnassa alusta asti mukana ollut biologi Sir Julian Huxley (Aldous Huxleyn, Uusi Uljas Maailma -kirjan kirjoittajan veli joka oli Orwellin oppi-isä, he molemmat kuuluivat Fabian Society -salaseuraan), ei ole koskaan salaillut vahvoja sympatioitaan eugeniikan puolesta. Huxley oli UNESCOn suuntalinjojen pääarkkitehti ja vaikutti myös WWF:n toiminnassa.
Eugeniikka tarkoittaa terminä ihmisten valikoivaa jalostamista kannan parantamiseksi sukupolvien myötä. Valiot saavat lisääntyä (rotuhygienia) ja epäkelvot eivät (pakkosteriloinnit, abortit, syntyvyyden säännöstely). Matti ja Maija Meikäläisellä perheineen tuskin on mahdollisuutta itse määritellä, kuuluvatko he valioihin vai epäkelpoihin.”
Äänioikeuden lisäksi naisilta pitäisi poistaa myös oikeudet yleiseen peruskoulun jälkeiseen koulutukseen ja panna heidät emäntäkoulun tyyliseen opistoon, jossa he saavat kaiken tarvittavan tiedon ja taidon ollen yhteiskunnalle hyödyksi.
Islamistit ja jihadistit ovat olleet joissain yksittäisissä asioiss oikeassa. Nyt valkoiset naiset tappavat lapsemme, perheemme ja kristinuskon satanismillaan. Naisille ei pidä koskaan antaa minkäänlaista valtaa yhtään mihinkään tai käy näin.
VALTAOSA – NAISISTA – tarvitsee ÄITIYTTÄ ”luonnollisista” (LUONNONLAIN) syystä, mikä naissukupuolelle on alussa luotu ja asetettu. Tuo voima on käytännössä niitattu SUKUPUOLIVIETILLÄ niin naisella kuin miehelläkin. Kyse EI ole PATRIARKKAALISESTA SOVINISMISTA eikä ”HELLAN ja NYRKIN välissä” menttaliteetistä. Mies voi olla yksineläjä kaipaamatta perhettä, mutta jotkut miehet haluavat tunnesyistä ja urokselle lajityypillisesti halusta levittää geeniään, joka on yksinkertaisesti ”suvunjatkamista”. Eläimilläkin on lajityypillinen TARVE toimia sille sen biologisen elämänkaaren mukaisesti. Esim. emonsa jostain syystä hylkäämän majavanpoikanen, jota on aivan pienestä hoidettu ihmisasunnossa kuin pientä vauvaa. Kasvaessaan isommaksi sille tulee luonnollinen tarve ryhtyä rakentamaan patoja. Niinpä se oven pielien järsimisen ohessa alkaa keräämään huushollista kaikkea irtotavaraa ja rahtaamaan huolellisen järjestelmällisesti kasalle ”padoksi” lattialle. Mukaan lähtee niin pienet koristejoulukuuset, matot, lelut, ämpärit. lasten sählymailat ja kaikki mikä vain irti lähtee. Kun naiset joko lapsettomuuden takia tai työuran yksiselitteiselle asettamiselle UBER ALLES! Varsinkin ensimmäisessä tapauksessa on käytännön elämässä nähdyn perusteella tapahtunut VAUHKOONTUMINEN, joka ilmenee HOIVAVIETIN ja ÄITIYDEN energian suuntaamista johonkin muuhun esim. nk. ”pakolaisiin”, feminismiin, politiikkaan tai eläintensuojeluun, jotka KAIKKI menevät FUNDAMENTALISUUDESSAAN äärilaitaan suoranaisena AGRESSIIVISUUTENA ”oman asian puolesta” eli silloin katoaa SUHTEELLISUUDENTAJU!!! Mutta lapsettomuuden kysessä ollessa edellisen aivan hyvin hyväksyen YMMÄRTÄÄ sen voimakkaan tuskan ja riittämättömyyden tunteena AITONA oirehtimisena, jota EI sovi kenenkään HALVEKSIA. Mutta ne, jotka eivät tätä tiedä tai YMMÄRRÄ typeryyttään tai ”huonona päivänään” silloin KALAHTAVAT sarvet yhteen!!!
Valkoisesta suomalaisesta huorasta ei saa vaimoa tekemälläkään. Pitää hakea oikeita naisia muista valkoisista maista. Valkoinen suomalainen huora on valkoisten naisten aivan alinta pohjasaastaa ja kaikki suomalaiset miehet tietävät tämän.
Valtakunnankanslerin virkakautta on pidennetty … ikuiseksi
– Stoltenberg går av som NATOs generalsekretær til høsten
Aikakausi on kääntänyt selkänsä demokratialle. Sille ei voi mitään, aikaa ei voi pysäyttää.
– Katsotpa minne tahansa, niin «demokraattiset» valtionpäämiehet katoavat geopoliittiselta kartalta: Turkki, Venäjä, Kiina, USA, jne.
Olennainen kysymys on:
– Mitä demokratian jälkeen.
– Jos kansa ei nouse kaduille, palaamme vanhaan malliin ja Suomen seuraava ikuinen hallitsija on …
Epstein pöytäkirjoja julkistetaan lisää.
– Epstein-dokumentene skal frigis etter rettskjennelse
– https://archive.today/QLvMB
Dollarin viimeinen oljenkorsi: valikoiva default, eli jätetään velat maksamatta valikoiduille kumppaneille, siis niille, jotka vaativat velkaansa maksuun.
– Valkoinen talo harkitsee valuutan saatavuuden rajoittamista – Kiinaa pakotetaan ulos dollarista?
– https://archive.today/hsU7T
EU:ssa on jo pitempään ollut käytössä valuuttasääntely.
– Valuuttasääntely on normaali käytäntö kaikissa sosialistisissa maissa.
Kunnallisten palvelujen romahdustahti kiihtyy: Jätehuolto Laine konkurssissa.
– https://www.jatehuoltolaine.fi/
– https://archive.today/3fkTY
Haaskat apajalle.
– Nyt poliitikoilla on kiire kiillottaa kilpeään juuri ennen vaaleja: tämä oivallinen tilaisuus rahoitusyhtiöille tehdä unelmasopimuksia kuntien kanssa konkurssiyhtiön leasing-omaisuudella.
1936: Keskustelua ääniaalto- ja radioaaltoaseista
– Musiikki surmaa bakterit maidosta
– https://archive.is/6gf3F
… Näiden säteiden, jotka ovat Röntgen-säteitä kymmenen kertaa voimakkaammat, synnyttäjinä ovat neutroonit.
… Tähän asti on kuolemansäteitä pidetty yksinomaan sotilaallisesti tärkeänä keksintönä, mutta tämä uusin säde, joka on kaikkia aikaisempia paljon voimakkaampi, on keksitty yksinomaan lääketiedettä, kemiaa ja fysiikkaa varten.
Disneyland sosialisoitu.
– Woke Disney Officially Loses Control Of Reedy Creek Development In Landslide Florida Senate Vote
– https://archive.is/wip/wQBwz
Disneyn Floridassa omistamalle alueelle, Reedy Creek Development, oli aikoinaan myönnetty vapautus Floridan laeista.
– Nyt Floridan parlamentti päätti, että Disdneyn on noudatettava paikallisia lakeja.
Moni ei tiedä tai muista mutta Disney oli viimeinen ns vapaa viihdealan yhtiö. Juutalaiset ostivat valtaosan yhtiöstä niihin aikoihin kun mädätys alkoi. En nyt jaksa kaivaa sitä tietoa, mutta se löytyy David Duken kirjasta – Juutalainen ylivalta.
Monesti kuulee Disneytä syytettävän siitä mitä se ei ollut silloin kun se oli vielä Disneyn omassa hallinnassa. Tämä yhtiö oli Ameriikan viimeinen valkoisia perhearvoja kunnioittava viihdealan mediatalo.
https://archive.org/search?query=David+Duke+Jewish+Supremacism
David Duke’lla on tuolla paljon audio ja videotuotantoa.
– «Media Type» vasemmassa reunassa.
No tuo on muuten aikas paksua potaskaa. Walt Disney itse oli 33 levelin Freemason ja koko Disney on aivan alusta asti ollut peiteorganisaatio lasten aivopesulle, pedofilialle ja muulle massojen aivopesulle. Disney toimi mm. yhteistyössä Nasan kanssa Moonlanding hoaxin osalta.
David Duke on potaskanpuhuja, osa kontrolloitua oppositiota.
Mitä kolmannen maailmansodan jälkeen?
– Prospects for World War 3
– https://archive.today/trRl7
Rotat ja hyönteiset valtaavat maapallon. Kestävät säteilyn ja syövät ihmisten mädältyvät ruumiit.
Ihmiskunnan puoliintumisajan kaava:
Oletetaan,
– että ihmisiä on alkutilanteessa 7 miljardia,
– että ihminen käyttää ravinnokseen vain ihmisruhoja eli syövät toinen toisensa eivätkä mitään muuta,
– että yhdestä ruhosta riittää ravintoa saman painoiselle ihmiselle kahdeksi viikoksi.
Niin siitä seuraa, että ihmisten määrä maapallolla puoliintuu kahdessa viikossa.
– Silloin toinen puoli ihmiskuntaa on syönyt toisen puolen.
Kysymys:
– Milloin viimeinen ihminen kuolee nälkään?
Vastaus:
– 14 päivän päästä ihmisiä on jäljellä 3,5 miljardia,
– 28 päivän päästä 1,75 miljardia,
– jne …
– 462 päivän päästä ihmisiä on jäljellä 1 (ja sekin ihmissusi).
– Vastaus on siis
476 päivän päästä
eli 1 vuosi ja 4 kuukautta.Jatkokysymys:
Kuinka paljon kauemmin ihminen selviää, jos lähtötilanteessa ihmisten määrä on kaksinkertainen, eli 14 miljardia?
– 14 päivää kauemmin, koska jo kahden viikon päästä ihmisten määrä on 7 miljardia,
– jne.
Laskuesimerkin pointti on siinä, että juuri tämän kaltaisiin matemaattisiin totuuksiin meitä hallitsevat yli-ihmiset, SuperEliitti, perustavat laskelmansa ihmiskunnan tulevaisuudelle
– ja nyt yrittävät sotaa käyttäen pakottaa tuon tulevaisuuden meille ali-ihmisille.
– Ole siinä sitten iloinen ja onnellinen, kun et omista mitään,
– et edes omaa elämääsi.
Tiesitkö, että korona-rokotteet eivät olleet kokeellisia.
– USA:n sotateollisuuden johdolla rokotteita on kokeiltu ihmisillä yli kymmenen vuoden ajan.
– Koekaniineina ovat olleet sodissa vangitut ihmiset, Palestiinassa vangitut toisinajattelijat ja «huligaanit» ja monenmoinen ihmisaines eri puolita maailmaa.
Torakat
Mistä punainen pilleri ja sininen pilleri saivat alkunsa?
– The Way of the Red-Pilled, by RockaBoatus
– https://archive.is/Miapi
Vastaus:
– The Matrix -elokuva (1999) .
Varjopankista
Lopettakaa kansamme tuhoaminen.
– Bridge action against the destruction of our people in Stockholm
Ei voi kun ne elävät siitä. Syö tai tule syödyksi
Kiitos päättäjien.
Löydä oikea luonnollisesta luonnosta, ei pinnallisesta betonista.
Mikäli on niin että vain Uudeltamaalta voi saada aitokansallismielisen pienpuolueen ehdokkaan läpi ja muulla suomella ei ole kansallismielistenkään tahojen mielestä ole mitään väliä niin mitä puoluetta tai ketä ehdokasta täällä pohjoisempana asuvien pitäisi teidän mielestänne äänestää ja miksi?
Paavo Väyrystä, jos olet Lapista. Muuten hyvämaineisia työssä ja perhe-elämässä ansioituneita jalat maassa arkijärkityypoejä, joilla on kokemusta monelta näkökulmalta ja kanttia olla myös eri mieltä valtavirran kanssa.
Sinimustia tottakai, kuten itse.
Odottakaas nyt vielä hetki… Ehdokaslistat eivät ole täynnä. Ja jos kaikki menee hyvin, meillä on ehdokkaita joita jokainen meistä voi äänestää.
Saattaa tulla uusia ”Toni Halmeita”…
On kyllä vaikeaa lytää noita äidiksi haluavia. Ja vielä vaikeampi löytää niitä jotka ovat lapsistaan onnellisia. Jotenkin tuntuu että lapset ovat naisten työuran ja harrastuste tiellä ja siksi niitä ei haluta.
Onneksi on poikkeuksia.
De wit on näköjään kääntynyt lestadiolaiseksi tai Rinteen kannalle. Niin että lapsia vaan tekemään. No, on sekin kehittymistä parempaan suuntaan.
Mikä muu sijoitus on yhtä kannattava kuin lapsiperhe? Auto? Kulta/hopea? Asunto?
Jos kohdalle osuisi samanlaisella arvomaailmalla varustettu nainen joka esi. haluaisi lapsen mutta ei välttämättä miestä, niin saisi elarit kerralla käteen koko ajalta ja luotettavan ystävän.
Nykyajan feminismi ja kouluissa Seta ja viherpuolue vasemmistoineen.
Tähän sopii artikkeli vuodelta 2010 joka ei vanhene koskaan.
YK:n Agenda 21: Perhe ei sallittu
”YK:n toiminnassa alusta asti mukana ollut biologi Sir Julian Huxley (Aldous Huxleyn, Uusi Uljas Maailma -kirjan kirjoittajan veli joka oli Orwellin oppi-isä, he molemmat kuuluivat Fabian Society -salaseuraan), ei ole koskaan salaillut vahvoja sympatioitaan eugeniikan puolesta. Huxley oli UNESCOn suuntalinjojen pääarkkitehti ja vaikutti myös WWF:n toiminnassa.
Eugeniikka tarkoittaa terminä ihmisten valikoivaa jalostamista kannan parantamiseksi sukupolvien myötä. Valiot saavat lisääntyä (rotuhygienia) ja epäkelvot eivät (pakkosteriloinnit, abortit, syntyvyyden säännöstely). Matti ja Maija Meikäläisellä perheineen tuskin on mahdollisuutta itse määritellä, kuuluvatko he valioihin vai epäkelpoihin.”
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/riikkasoyring/54093-perhe-ei-sallittu-agenda-21/
https://www.youtube.com/watch?v=v6dmHNlLoaA
Äänioikeuden lisäksi naisilta pitäisi poistaa myös oikeudet yleiseen peruskoulun jälkeiseen koulutukseen ja panna heidät emäntäkoulun tyyliseen opistoon, jossa he saavat kaiken tarvittavan tiedon ja taidon ollen yhteiskunnalle hyödyksi.
Opistossa on kaksi päälinjaa:
– Emäntälinja ja
– Geisha-linja
Tuota olem itsekin halunnut. Emännistä ja geishoista on lännessä puute. Muita mies ei tarvitse. Taleban on kova juttu Suomessakin.
On nimittäin ei vain kirveelle, vaan moottorisahalle ja jopa kenttäsirkkelille kohta tarvetta tässä maassa.
Näköjään taas yksi Taleban-politiikan kannattaja.
Islamistit ja jihadistit ovat olleet joissain yksittäisissä asioiss oikeassa. Nyt valkoiset naiset tappavat lapsemme, perheemme ja kristinuskon satanismillaan. Naisille ei pidä koskaan antaa minkäänlaista valtaa yhtään mihinkään tai käy näin.
VALTAOSA – NAISISTA – tarvitsee ÄITIYTTÄ ”luonnollisista” (LUONNONLAIN) syystä, mikä naissukupuolelle on alussa luotu ja asetettu. Tuo voima on käytännössä niitattu SUKUPUOLIVIETILLÄ niin naisella kuin miehelläkin. Kyse EI ole PATRIARKKAALISESTA SOVINISMISTA eikä ”HELLAN ja NYRKIN välissä” menttaliteetistä. Mies voi olla yksineläjä kaipaamatta perhettä, mutta jotkut miehet haluavat tunnesyistä ja urokselle lajityypillisesti halusta levittää geeniään, joka on yksinkertaisesti ”suvunjatkamista”. Eläimilläkin on lajityypillinen TARVE toimia sille sen biologisen elämänkaaren mukaisesti. Esim. emonsa jostain syystä hylkäämän majavanpoikanen, jota on aivan pienestä hoidettu ihmisasunnossa kuin pientä vauvaa. Kasvaessaan isommaksi sille tulee luonnollinen tarve ryhtyä rakentamaan patoja. Niinpä se oven pielien järsimisen ohessa alkaa keräämään huushollista kaikkea irtotavaraa ja rahtaamaan huolellisen järjestelmällisesti kasalle ”padoksi” lattialle. Mukaan lähtee niin pienet koristejoulukuuset, matot, lelut, ämpärit. lasten sählymailat ja kaikki mikä vain irti lähtee. Kun naiset joko lapsettomuuden takia tai työuran yksiselitteiselle asettamiselle UBER ALLES! Varsinkin ensimmäisessä tapauksessa on käytännön elämässä nähdyn perusteella tapahtunut VAUHKOONTUMINEN, joka ilmenee HOIVAVIETIN ja ÄITIYDEN energian suuntaamista johonkin muuhun esim. nk. ”pakolaisiin”, feminismiin, politiikkaan tai eläintensuojeluun, jotka KAIKKI menevät FUNDAMENTALISUUDESSAAN äärilaitaan suoranaisena AGRESSIIVISUUTENA ”oman asian puolesta” eli silloin katoaa SUHTEELLISUUDENTAJU!!! Mutta lapsettomuuden kysessä ollessa edellisen aivan hyvin hyväksyen YMMÄRTÄÄ sen voimakkaan tuskan ja riittämättömyyden tunteena AITONA oirehtimisena, jota EI sovi kenenkään HALVEKSIA. Mutta ne, jotka eivät tätä tiedä tai YMMÄRRÄ typeryyttään tai ”huonona päivänään” silloin KALAHTAVAT sarvet yhteen!!!
Valkoisesta suomalaisesta huorasta ei saa vaimoa tekemälläkään. Pitää hakea oikeita naisia muista valkoisista maista. Valkoinen suomalainen huora on valkoisten naisten aivan alinta pohjasaastaa ja kaikki suomalaiset miehet tietävät tämän.
Leijonanarttu on oikein hyvä termi kuvaamaan oikeanpuolista kuvaa. Näin käy jos annat naiselle yhtään mitään valtaa päättää yhtään mistään.